Прокуратура відкрила провадження через побиття “азовця” Краснова під час затримання

3 Березня 2016, 12:14

Обставини затримання лідера громадської організації «Цивільний корпус «Азов-Крим» Станіслава Краснова, під час якого, як заявляє активіст, його били і катували, зараз розслідують два відомства – Генпрокуратура і Служба безпеки України. Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

«Прокуратура почала кримінальне провадження за тими звинуваченнями, які звучали на адресу наших правоохоронців з приводу перевищення ними, скажімо так, заходів, які здійснювалися. Прокуратура проведе перевірку. І ми всі побачимо результати цієї перевірки. Думаю, потрібно дати можливість спокійно, без емоцій, розібратися в цій справі», – сказав він.

За словами Ткачука, застосування сили до затриманого в СБУ не заперечують. Він додав, що такі дії були пов’язані з тим, що він чинив опір.

Ткачук наголосив, що службове розслідування покаже, чи перевищували співробітники СБУ свої повноваження.

«Крім того, що проводиться перевірка Генпрокуратурою, всередині нашої служби голова дав доручення провести службове розслідування. І всі ті, хто був задіяний в затриманні Краснова, вони пройдуть також і службову перевірку», – сказав представник СБУ.

Нагадаємо, Станіслава Краснова та Оксану Шелест затримали 28 лютого.

Крім того, СБУ звинуватила Краснова у передачі списків полку «Азов» російським спецслужбам, а також в тому, що він отримав від російських кураторів завдання підготувати вбивство активіста на адміністративному кордоні з окупованим Кримом з метою дестабілізувати ситуацію.

Краснов розповів, як його затримали і катували спочатку в лісі, а згодом у СБУ.

2 березня Краснова звільнили з-під варти, оскільки за три доби так і не висунули звинувачень.

Цього ж дня суд почав засідання щодо обрання запобіжного заходу, проте Краснова госпіталізували, оскільки він був сильно побитий, і суд продовжився без його присутності.