Прокуратура відкрила майже 40 кримінальних проваджень через російські репресії проти українців у Криму

22 Березня 2017, 12:34

Прокуратура Автономної Республіки Крим розслідує близько 40 кримінальних проваджень через тиск російської влади на українських громадян в окупованому Криму. Про це повідомила прес-служба прокуратури.

Зокрема, проводиться розслідування у понад 30 кримінальних провадженнях за фактами порушення недоторканості житла та незаконних затримань проукраїнських активістів та у 7 кримінальних провадженнях за фактами порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками.

«Під час розслідування кримінальних проваджень встановлено факти заборони Меджлісу кримськотатарського народу, політичних переслідувань його представників, заборони проведення мирних зібрань та відзначення пам’ятних дат, мовлення кримськотатарських та україномовних засобів масової інформації, викорінення викладання у навчальних закладах українською та кримськотатарською мовами та інше», – повідомляє прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

Нагадаємо, напередодні заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову окупанти вручили обвинувальний висновок за статтею про екстремізм і сепаратизм. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ.