Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо ватажка “ЛНР” Плотницького

24 Березня 2016, 17:47

Прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт стосовно так званого «екс-міністра оборони ЛНР» Ігоря Плотницького за фактом вчинення терористичного акту, захоплення в заручники та викрадення старшого лейтенанта Збройних Сил України Надії Савченко. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Як встановлено досудовим розслідуванням, яке проводилося слідчим відділом Головного управління СБУ у місті Києві та Київській області, підозрюваний 51-річний Плотницький на початку травня 2014 року створив та очолив незаконне збройне формування «Зоря». Згодом терориста оголосили «міністром оборони ЛНР».

17 червня 2014 року за наказом Плотницького бойовики здійснили збройний напад на військовослужбовців 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» Збройних Сил України, які були залучені до проведення антитерористичної операції на території Луганської області. Саме тоді терористам вдалося захопити в полон старшого лейтенанта ЗСУ Надію Савченко та вивезти її до Луганська, де вона тривалий час утримувалась в будівлі обласного військового комісаріату. Пізно ввечері 23 червня Надію Савченко незаконно, проти її волі та з озброєним супроводженням було переправлено через державний кордон України на територію Російської Федерації.

За результатами проведеного спеціального досудового розслідування Плотницькому оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) та ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося, слідчі Служби безпеки України завершили заочне досудове розслідування кримінального провадження за підозрою ватажка терористичної організації "ЛНР" у скоєнні низки злочинів.

Нагадаємо, в грудні суд дозволив СБУпочати заочне розслідування проти Плотницького.