Прокуратура розшукує автора скандального фільму про Лук’янівське СІЗО (ДОКУМЕНТ)

16 Травня 2012, 11:47

Зокрема, у листі йдеться, що слідчий відділ прокуратури Києва розслідує кримінальну справу, яка порушена щодо службових осіб Київського СІЗО за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу.

«Під час слідства у кримінальній справі виникла необхідність у проведенні слідчих дій за участю журналіста Усова К.Г.» – зазначається у листі за підписом слідчого Г.І. Рибки.  

Слідчий аргументує свій запит перебуванням Усова у службовому відрядженні за межами України, а тому просить телеканал ТВі надати належним чином завірену копію наказу про відрядження з інформацією, в якій державі перебуває журналіст та коли повернеться.

Пізніше у прокуратурі Києва уточнили, що викликали на допит журналіста Костянтина Усова,щоб дізнатися обставини передачі мобільного телефону на територію ізолятора.

За наявною у прокуратури інформацією, журналіст Усов знаходиться в даний час в США.

Як повідомлялось, Костянтин Усов виступив автором документального фільму «Лук'янівка. В'язниця №1» про жахливі умови утримання ув'язнених Лук'янівського СІЗО. Фільм складається з відеозаписів, знятих самими ув'язненими на мобільні телефони, які, як відомо, їм заборонено мати.

Після виходу цього скандального фільму президент Віктор Янукович доручив генеральному прокурору перевірити викладені в ньому факти. А прокуратура почала перевірку.

12 квітня прокуратура столиці порушила кримінальну справу за фактом службової недбалості посадових осіб Київського слідчого ізолятора.

Читайте також Костянтин Усов: Правоохоронні органи професійно і монопольно торгують свободою