Прокуратура РФ перевіряє виконання представництвами німецьких громадських організацій закону про “іноземних агентів”

26 Березня 2013, 12:24

В офісі наближеного до німецької Соціал-демократичної партії Фонду Фрідріха Еберта (FES) в Москві російські податкові органи та прокуратура впродовж кількох годин проводили перевірку документації. Представникам пов’язаного з Християнсько-Демократичним Союзом Фонду Конрада Аденауера (KAS) в Санкт-Петербурзі задали близько двадцяти питань щодо персоналу та заходів, які відбуваються в організації.

Співробітників обох фондів також попросили заявитися до прокуратури.

«Ми розглядаємо це як звичайну перевірку», – сказав глава FES з Центральної та Східної Європи Райнхард Крумм. «Це – перевірка без пред’явлення звинувачень. Будемо вважати, що ми можемо продовжувати нашу роботу», – додав він.

«Фонди лише зараз відчули наслідки кампанії президента Владіміра Путіна з мінімізації західного впливу, який, на його думку, стоїть за протестами проти фальсифікацій виборів і зловживання владою», – коментує перевірки Die Süddeutsche Zeitung.

Як повідомлялось, 20 березня на екстреному засіданні членів Президентської ради з прав людини Росії повідомили, що ФСБ і прокуратура перевіряють громадські організації на їхній зв'язок з іноземним капіталом і на екстремізм. Число облав, яке здійснюють прокурорські працівники, зафіксована вже у тринадцятьох регіонах. 

«Ще таких масштабів перевірок громадських організацій не було. Вперше одночасно таку кількість організацій перевіряється і настільки масштабно: прокуратура приходить з податковою, ФСБ, МВС, пожежниками. Хто тільки не приходить, – розповіла керівник комісії Єлєна Тополєва-Солдунова. –  Ми вирішили звернутися до генерального прокурора з проханням пояснити, в чому причина такої масованої перевірки».

Нагадаємо, у липні 2012 року Владімір Путін підписав федеральний закон про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ в частині регулювання діяльності некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента.

Читайте також: Злиденність путінської «напівдемократії»