Прокуратура повідомила про підозру ще одному заступнику мера Ірпеня

1 Вересня 2017, 16:28

Прокуратура повідомила про підозру заступнику Ірпінського міського голови Лідії Михальченко у вчиненні низки кримінальних правопорушень. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Київської області.

Згідно з повідомленням, Михальченко підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчиненого у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво вчинене у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів вчинене у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення вчиненому у складі злочинної організації) КК України.

«Досудовим розслідуванням установлено, що підозрювана спільно із Ірпінським міським головою, його першим заступником та іншими встановленими слідством особами, створили злочинну організацію з метою незаконного заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету міста Ірпеня. Зловмисники розробили чіткий план згідно якого створювали та оформлювали різні суб’єкти підприємницької діяльності, а потім від імені Ірпінської міської ради укладали договори підряду на виконання робіт», – розповіли в прокуратурі.

За даними правоохоронців, Михальченко здійснювала пошук об’єктів злочинних посягань, укладала договори та приймала начебто виконані роботи, керуючи роботою фінансового управління ініціювала внесення змін до бюджету міста Ірпеня та річного плану закупівель, забезпечувала оплату по договорах, спільно з іншими учасниками організації підбирала суб’єкти господарської діяльності, які здійснювали будівництво, отримувала від членів злочинної організації частину прибутку від незаконної діяльності у вигляді грошових коштів.

«Наприклад, Л. Михальченко у жовтні 2016 року від імені виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області підписала договір підряду на виконання робіт з капітального ремонту дороги з тротуаром. Відповідно до вказаного договору роботи мали бути виконані до кінця 2016 року, проте станом на червень поточного року роботи фактично не виконані», – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі також зазначили, що своєю незаконною діяльністю керівництво міста Ірпеня завдало шкоди місцевому бюджету на десятки мільйонів гривень.

Нагадаємо, на  початку серпня повідомлялося, що прокуратура Київської області на підставі постанови суду проводить вилучення рішень Ірпінської міської ради за останні три роки про виділення земельних ділянок на території регіону.

28 серпня прокуратура повідомила першому заступнику мера Ірпеня Дмитру Христюку про підозру в розкраданні бюджетних коштів і земель на території Ірпеня на десятки мільйонів гривень.

30 серпня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту для Христюка. Також суд зобов'язав його носити електронний браслет стеження.