Прокуратура повідомила про підозру мерові Ірпеня

31 Серпня 2017, 23:23

Прокуратура Київської області повідомила про підозру міському голові Ірпеня Володимиру Карплюку в порушенні правил експлуатації обладнання при проведенні будівельних робіт, що спричинило загибель людини в 2011 році. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Київщини.

Володимир Карплюк

"Прокурором Київської області повідомлено про підозру Ірпінському міському голові, який, перебуваючи на посаді директора ТОВ "Сарафан", не маючи всіх необхідних дозволів та ліцензії на будівництво житлового комплексу, порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, внаслідок чого одна людина загинула, а інша отримала тяжкі тілесні ушкодження", – йдеться у повідомленні.

31 серпня прокурор Київської області повідомив про підозру Карплюку в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов'язана їх дотримуватися, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).

У прокуратурі наголосили, що санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Повідомляється, що Карплюк у 2011 році, перебуваючи на посаді директора ТОВ "Сарафан", і будучи особою, яка зобов'язана дотримуватися правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, знаючи, що зазначене товариство не має ліцензії на будівельну діяльність і дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою при виконанні будівельно-монтажних робіт, навмисне порушив вимоги правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, затверджених наказом Держгірпромнагляду.

Не дбаючи про безпеку і здоров'я оточуючих людей у процесі виконання робіт, підозрюваний не призначив працівників, відповідальних за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами, ведення робіт за проектами виконання робіт або технологічних карт, що в свою чергу призвело до аварії гусеничного крана і падіння його стріли на будівлю та людей.

У результаті аварії одна людина загинула на місці події, ще одна отримала тяжкі тілесні ушкодження.

"Завдяки своїм корупційним зв’язкам та користуючись безпорадним станом потерпілих заробітчан з Рівненщини тривалий час В.Карплюку вдавалося уникнути кримінальної відповідальності", – зазначили в прокуратурі.

Нагадаємо, 30 серпня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту для першого заступника мера Ірпеня Київської області Дмитра Христюка, підозрюваного в розкраданні бюджетних коштів і земель.