Прокуратура повідомила про підозру екс-начальнику одеської міліції, затриманому на хабарі

21 Жовтня 2015, 11:20

Військова прокуратура Південного регіону України закінчила досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно колишнього начальника Одеського міського управління ГУМВС України в Одеській області Олега Макухи та його посібника. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Наразі відповідно до вимог КПК України підозрюваним та їх захисникам надано матеріалами кримінального провадження для ознайомлення.

«Установлено, що колишній керівник Одеської міліції при пособництві цивільного громадянина, теж колишнього працівника міліції, вимагав за забезпечення охорони громадського порядку при виконанні ухвал суду про арешт майна пляжного клубу «Калетон» та усунення перешкод у взятті цього майна під охорону неправомірну вигоду у сумі 20 тис доларів США та при одержанні частини цих коштів – в сумі 15 тис доларів США були затримані», – йдеться в повідомленні.

Їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб), суд помістив їх під варту.

Зазначимо, санкція ч. 3 ст. 368 КК України, передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Нагадаємо, 27 серпня правоохоронці затримали на хабарі у $ 20 тис. начальника Одеського міського управління МВС України в Одеській області. Також у його кабінеті знайшли штандарти російського МВС. 1 вересня Мохника звільнили з посади.

Макуха був призначений на посаду 1 липня 2015, до цього уродженець Донецька служив на посаді начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Миколаївській області.