Прокуратура поновила перевірку правоохоронців, які порушили справи стосовно харківських чорнобильців

13 Березня 2012, 10:42

Як розповів член правління Всеукраїнського об'єднання ветеранів Чорнобиля Петро Прокопенко, мова йде про вимогу чорнобильців порушити справу проти тих працівників правоохоронних органів, які займалися незаконним кримінальним переслідуванням чорнобильців.

«Обласна прокуратура постановила, що рішення прокуратури нижчої інстанції про відмову в порушенні справи було передчасним і перевірку дій слідчих треба відновити», – зазначив Прокопенко.

За його словами, відповідь з обласної прокуратури він отримав 11 березня, але постанова датується 2 березня. Прокопенко зазначив, що сама перевірка має закінчитися з дня на день.

Нагадаємо, 16 грудня минулого року активісти-чорнобилець Володимир Проскурін був примусово доставлений до міліції. В цей же день був затриманий і Петро Прокопенко.

17 грудня їх знову викликали на допит. Як повідомили в міліції, чорнобильців допитували як свідків у кримінальних справах про підробку документів (ст. 358 КК України). Справи були порушені за фактами передачі в Пенсійний фонд недостовірних відомостей для нарахування пенсій чорнобильцям.

3 лютого Київський районний суд Харкова задовольнив скарги адвокатів чорнобильців і закрив кримінальні справи, порушені за фактом підробки документів.

28 лютого харківські чорнобильці провели пікет перед будівлею обласної прокуратури. Вони вимагали від керівництва прокуратури розглянути всі їхні звернення за фактами невиконання судових рішень Управлінням Пенсійного фонду в Харківській області, а також розпочати розгляд за фактом незаконного порушення кримінальної справи проти харківських активістів-чорнобильців та їх незаконного приводу до слідчого.

Позначки: