"Прокуратура, згідно з вимогами закону, не здійснює нагляду за додержанням виборчого законодавства. Наша роль, як і інших правоохоронних органів, вона можлива лише в тому випадку, якщо на засіданні ЦВК, або інших виборчих комісій, приймається колегіальна постанова про направлення і скарги відповідної і матеріалів до правоохоронних органів для надання оцінки", – зазначив він.
"На даний час органами прокуратури не порушено жодної кримінальної справи за фактами порушень виборчих прав громадян", – уточнив представник ГПУ.
При цьому Романчук заявив, що "за фактами оприлюднень (інформації про порушення на виборах) кримінальні справи не порушуються".
"За фактами оприлюднень приймаються рішення в порядку статті 97 КПК. Таких рішень може бути три види, юристам вони відомі: це відмова в порушенні кримінальної справи, порушення кримінальної справи або направлення матеріалів для їх перевірки за підвідомчістю до інших правоохоронних органів", – уточнив він.
"На даний час органами прокуратури, за результатами розгляду скарг, які надійшли до нас, прийнято п’ять рішень (постанов) про відмову в порушенні кримінальної справи", – зазначив представник прокуратури.
Нагадаємо, раніше заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера поскаржився на відсутність реакції Генеральної прокуратури на звернення ЦВК щодо масових змін виборцями місця голосування.