Прокуратура почала слідство через жорстоке поводження з ув’язненими в Одеському СІЗО

Акценти
20 Серпня 2017, 12:05

Перевірка представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини встановила факти жорстокого поводження з ув'язненими в Одеському СІЗО. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури.

У підсумку прокуратура почала розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень, що супроводжувалося насильством, діями, які ображають особисту гордість потерпілого).

Як повідомлялося, 17 серпня в Одеському слідчому ізоляторі сталося жорстоке вбивство працівниці – частини її тіла та речі виявили у сміттєвому контейнері на території СІЗО. У вбивстві запідозрили 39-річного заарештованого, який перебував у слідчому ізоляторі. Він раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за статтями 187 (розбій) та 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Поліція розпочала кримінальне провадження за п. 13 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство). Крім того, прокуратура відкрила провадження за фактом службової недбалості та неналежного виконання своїх обов'язків співробітниками СІЗО, унаслідок чого стало можливим скоєння ув'язненим злочину (ч. 2 ст. 367 КК України). Начальника СІЗО В'ячеслава Коваля відсторонили від посади на час проведення розслідування фактів злочинної недбалості співробітників ізолятора.

92