Колишньому депутату від Партії регіонів Михайлу Чечетову пред'явлено підозру у скоєнні злочину у зв'язку з прийняттям у парламенті законів 16 січня. Вирішується питання про запобіжний захід. Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.
Підозру Чечетову було вручено 20 лютого, передає ЛІГАБізнесІнформ.
"Він був одним з членів лічильної комісії. Вони підписали протокол лічильної комісії, яким фактично надали статус офіційного документа цим законам. А у нас за результатами розслідування є підстави вважати, що вони практично не були проголосовані, тобто, не було 226 необхідних голосів, але було оголошено, був складений протокол про те, що нібито таке голосування відбулося", – сказав Горбатюк.
Він також зазначив, що підозру вручено Чечетову особисто, він прийшов в прокуратуру для проведення слідчих дій. Також Горбатюк додав, що питання про обрання йому запобіжного заходу вирішується.
Нагадаємо, 16 січня 2014 під тиском Віктора Януковича, шляхом сумнівного голосування руками, депутати проголосували за пакет законів, які істотно обмежували цивільні права і свободу ЗМІ. Ця подія відразу ж загострила протистояння Майдану і влади і призвела в підсумку до кривавої розв'язки масових протестів в Україні.
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила низку законів без обговорення шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступні лише після того, як депутати за них проголосували. Наступного дня президент Віктор Янукович підписав їх. Серед них – закон Олійника-Колесніченка, згідно з яким, зокрема, було визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій – "іноземних агентів"; введено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо.
Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.
Крім того, вони викликали хвилю силових протистоянь протестувальників і силовиків МВС. Зокрема, 19 січня почалися сутички на вулиці Грушевського. Згодом хвиля громадського невдоволення прокотилася регіонами, де відбулося захоплення протестувальниками державних будівель.