Прокуратура перевіряє тернопільську газету на предмет расової дискримінації

31 Січня 2012, 12:08

Зокрема, перевірка пов'язана з опублікованою в зазначеній газеті 25 січня статтею під назвою "Біля "Орнави" лилася "чорна" кров…".

Перевірка проводиться в порядку ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу на предмет наявності або відсутності в діях представників "Нової тернопільської газети" ознак злочину, передбаченого ст. 161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності або ставлення до релігії).

Після проведеної перевірки, як зазначає прокуратура, буде ухвалено рішення, передбачене законодавством.

Відомство підкреслює, що перевірка пов'язана тільки з названою вище публікацією і не має ніякого відношення до попередніх матеріалів газети.

"Виходить, не може бути й мови про будь-який тиск на засоби масової інформації або журналістів цього видання", – зазначено в повідомленні.

25 січня в "Новій тернопільській газеті" у статті "Біля "Орнави" лилася "чорна" кров…" із підзаголовком "Араби з неграми билися за наших курв" була викладена інформація про бійку, яка сталася напередодні в місцевому барі "Орнава" між арабськими та африканськими студентами.

При цьому до матеріалу було додано фотоколаж із зображеними на ньому на передньому плані мавпами, які обіймають блондинку, та африканцями, які п'ють пиво, на задньому плані.

Ця публікація викликала міжнародний резонанс і наразилася на гостру критику в європейських ЗМІ.

"Нова тернопільська газета" виходить один раз на тиждень накладом 29,2 тис. екземплярів.