Прокуратура передала в суд підозру прокурору в справі Умерова в окупованому Криму

28 Серпня 2017, 16:01

Прокуратура Автономної Республіки Крим направила до суду обвинувальний акт стосовно колишнього прокурора прокуратури АРК Олега Саргінова, який обвинувачується у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

"У ході розслідування кримінального провадження отримано беззаперечні докази, які підтверджують, що колишній прокурор відділу прокуратури Автономної Республіки Крим, який перейшов на службу до незаконно створеного органу прокуратури так званої Республіки Крим, надав представникам окупаційної влади допомогу у проведенні підривної діяльності проти України, у тому числі шляхом фальсифікації матеріалів кримінальної справи стовно Ільми Умерова", – повідомили в ГПУ.

Обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.

За словами прокурора АР Крим Олександра Даракчі, підозри будуть оформлені не тільки прокурору, а й суддям, які брали участь в протизаконному судовому процесі над Умеровим.