Прокуратура оголосила про підозру ще одному фігуранту “справи Курченка”

15 Грудня 2017, 17:56

Прокуратора Одеської області оголосила про підозру колишньому головному диспетчеру підприємства за фактом підроблення офіційних документів, пособництва в зловживанні службовим становищем та ухиленні від сплати податків, вчинених злочинною організацією. Про це в п’ятницю, 15 грудня, повідомляє прес-служба прокуратури області.

Згідно з повідомленням, зазначене товариство з обмеженою відповідальністю у місті Рені використовувалося злочинною організацією під керівництвом бізнесмена Сергія Курченка, як база для фіктивної перевалки нафтопродуктів.

"У свою чергу підозрювана службова особа за даними слідства здійснювала оформлення документації щодо нібито надходження на перевалочний пункт палива та його перевантаження на танкери, які здійснювали судозаходи, для подальшого фіктивного переправлення за кордон", – зазначили в прес-службі.

У прокуратурі додали, що в провадженні статус підозрюваних та обвинувачених наразі мають 23 особи. Крім того, судом вже підтверджено провину 15 фігурантів справи.

Нагадаємо, Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

У липні ГПУ ініціювала досудове розслідування по справі Курченка.

13 листопада суд Одеси ухвалив рішення про спецконфіскацію близько 100 тис. тонн нафтопродуктів на суму понад 800 млн грн. 28 листопада правоохоронні органи внесли клопотання до Генерального секретаріату Інтерполу про оголошення у міжнародний розшук бізнесмена Сергія Курченка з метою встановлення його місцезнаходження.