До органів прокуратури Харківської області надійшло 30 повідомлень, Кіровоградської області – 24, Волинської області – 20, Київської області – 19, тощо.
Найменша кількість звернень надійшли до Донецької області – 3, Запорізької – 3, Львівської – 3, Херсонської – 3, Чернігівської – 2, Одеської – 0 заяв.
Як зазначили у Генпрокуратурі, звернення та скарги переважно стосуються порушень порядку ведення передвиборчої агітації (60% від загальної кількості отриманих заяв), реєстрації кандидатів у народні депутати, утворення складу виборчих комісій, висування кандидатів у народні депутати та інших питань.
«Органами внутрішніх справ за результатами перевірок заяв та повідомлень порушено 36 кримінальних справ, з яких одна скерована до суду. Органами прокуратури порушено 5 кримінальних справ. Зазначені справи стосуються, насамперед, хуліганських дій, крадіжок майна тощо», – повідомили у Генпрокуратурі.
Прокурорами за результатами перевірки законності прийнятих органами міліції рішень скасовано 36 постанов про відмову у порушенні кримінальної справи з організацією додаткової перевірки.
Нагадаємо, 2 жовтня міжнародна організація за спостереженням за виборами CIS-EMO повідомила, що найбільша кількість порушень у ході кампанії по виборам Верховної Ради спостерігається на Одещині. «Ми просто дивуємось обсягу порушень в Одеській області», – зазначив, зокрема, експерт CIS-EMO.