Прокуратура Києва розслідує бездіяльність Коболєва у справі про вимивання коштів з Укрнафти — ЗМІ

11 Березня 2017, 21:55

Прокуратура Києва направила Державній аудиторській службі для виконання визначення слідчого судді Печерського райсуду Києва на проведення ревізії у ПАТ "Укрнафта" в рамках кримінального провадження, фігурантом якого є голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. Про це заявив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, повідомляє Дзеркало тижня.

За словами Куюна, нещодавно правоохоронці почали кримінальне переслідування Коболєва у справі про вимивання коштів з найбільшої нафтовидобувної компанії України у 2015 році, що спричинило її фактичне банкрутство.

Згідно з матеріалами прокуратури, у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні, відкритому ще 20 травня минулого року, було встановлено відсутність належних кроків з боку Коболєва, як глави НАК "Нафтогаз України" та голови наглядової ради "Укрнафти", щодо повернення даної компанії під державний контроль.

"На думку прокуратури, голова "Нафтогазу", зловживаючи службовим становищем, не домігся відсторонення від виконання обов'язків голови правління "Укрнафти" Пітера Ван Хеке, членів правління Володимира Пустоварова й Олексія Куща, "чим завдав державним інтересам тяжких наслідків у вигляді збільшення податкового боргу ПАТ "Укрнафта" на 5,49 млрд грн". Було встановлено, що "Укрнафта" видала передоплати на 6,5 млрд грн на купівлю нафтопродуктів із договірним строком поставки в грудні 2018 р. і реалізувала сиру нафту на 7,1 млрд грн зі строком оплати в грудні 2016 року", – повідомив Куюн.

Він також додав, що у прокуратурі дійшли висновку, що в результаті бездіяльності голови наглядової ради, компанія не змогла погасити заборгованість перед держбюджетом, яка на кінець 2015 р. сягнула 10 млрд грн.

Нагадаємо, 1 лютого працівники НАБУ провели 16 обшуків в офісах "Укрнафти" у різних містах України в рамках розслідування розтрати майна компанії. У НАБУ вважають, що "Укрнафта" за заниженою вартістю продавала нафту та інші матеріали ряду компаній за результатами аукціонів, проведених без забезпечення справедливої конкуренції. Надалі з покупцями були укладені додаткові угоди про відтермінування оплати за поставлену нафту на кілька років.

НАБУ з вересня веде розслідування щодо дебіторської заборгованості компанії "Укрнафта" в розмірі 7,745 млрд гривень, яка була сформована низкою приватних компаній у 2015 році за договорами про продаж нафти. Компанії пов'язані з міноритарним співвласником "Укрнафти" Ігорем Коломойським.