Прокуратура кваліфікувала підпал Інтера як теракт і передала справу в СБУ

18 Жовтня 2016, 18:05

Прокуратура Києва змінила підслідність кримінального провадження за фактом підпалу будівлі офісу компанії "Національні інформаційні системи" (НІС), що виробляє програми для телеканалу "Інтер" – тепер цією справою буде займатися слідчий відділ СБУ в Києві та Київській області. Про це повідомила прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець.

За її словами, є рішення Шевченківського райсуду Києва про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей у справі НІС по ст. 258 КК України (терористичний акт).

Прокуратура Києва, здійснюючи процесуальне керівництво, внесла ці відомості в ЄРДР і направила кримінальне провадження в СБУ.

"Надалі були внесені відомості щодо зміни підслідності в кримінальному провадженні. Раніше цим займалися органи Національної поліції. Тепер же, з урахуванням додаткової кваліфікації, відповідне досудове розслідування буде проводити СБУ", – пояснила Максимець.

Вона уточнила, що провадження кваліфіковане за чотирма статтями КК України, нагадавши, що спочатку було три статті: перешкоджання діяльності журналістів, навмисний підпал та хуліганство із застосуванням спеціальних предметів. Тепер додалася стаття "теракт".

За словами прес-секретаря столичної прокуратури, минулого тижня всі матеріали були направлені в СБУ для об'єднання і проведення подальшого досудового розслідування.

Нагадаємо, 4 вересня у Києві невідомі підпалили шини біля студії новин телеканалу Інтер на вул. Щусєва, всередині будівлі сталася пожежа. На Інтері заявили про кількох потерпілих унаслідок підпалу. 

Згодом стало відомо, що поліція затримала кількох учасників підпалу офісу Інтера. Співробітники Національної поліції Києва вилучили матеріал з камер відеоспостереження біля офісу телеканалу.