Прокуратура Криму оприлюднила збірник про порушення прав людини на окупованому півострові

17 Жовтня 2019, 10:50

Прокуратура Автономної Республіки Крим підготувала та оприлюднила перший інформаційний збірник про порушення прав людини на тимчасово окупованому Росією півострові. Про це 16 жовтня повідомила прес-служба прокуратури.

Як зазначається, у збірнику систематизована і відтворена хронологія подій, що призвели до окупації Криму Російською Федерацією. Крім того, названі ключові норми міжнародних договорів, які порушила і продовжує порушувати своїми діями країна-агресор, а також нормативно-правові акти України, прийняті внаслідок окупації частини території України.

 

 

Також у збірнику подані факти серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного права та грубих порушень прав людини крізь призму кримінальних проваджень прокуратури АР Крим: умисні вбивства, викрадення, катування, переслідування, сотні незаконних обшуків та затримань наших громадян, заподіяння шкоди інтересам держави в умовах окупації.

 

Як зазначив прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов, розробка цього матеріалу є одним із пунктів реалізації Стратегії прокуратури АР Крим в умовах тимчасової окупації, мета якого – забезпечення ефективної зовнішньої та внутрішньої комунікації й реалізації права знати правду.

 

"Орієнтуючись на нові формати нашої роботи, ми зробили першу спробу продемонструвати суспільству ту реальність, яка має місце на тимчасово окупованому півострові і яку дехто може заперечувати, але, на жаль, вона знаходить своє підтвердження під час розслідування кримінальних проваджень", – повідомив Мамедов.

 

З повною версією інформаційного збірника можна ознайомитись на сайті прокуратури.

 

Нагадаємо, за даними Моніторингової місії ООН, кількість обшуків і рейдів проти кримських татар в окупованому Росією Криму за перше півріччя 2019 року подвоїлась, у порівнянні з першим півріччям 2018 року.