Прокуратура АР Крим попросить НАСА про екологічні висновки щодо порушень при будівництві Керченського моста

22 Серпня 2017, 11:21

Прокуратура Автономної республіки Крим підготувала запит до НАСА з проханням надати висновки щодо порушень екологічної безпеки при будівництві Росією Керченського мостового переходу. Про це сказав начальник управління з нагляду за кримінальними провадженнями прокуратури АР Крим Олександр Даракчі на прес-конференції у вівторок в Києві.

"На сьогоднішній день таке міжнародне доручення вже готове (до НАСА – Ред.), і я думаю, що протягом найближчих тижнів воно буде направлене. Але разом з тим, я хотів би уточнити, що ймовірна відповідь цієї організації не заважає розслідуванню кримінального провадження", – сказав він.

За словами представника прокуратури АРК, зараз вже є відповідні аерофотознімки, їх відправили на експертизу.

"Ця експертиза вже призначена і проводиться", – сказав він, уточнивши що мова йде про інженерно-екологічну експертизу.

За словами Даркачі, це буде комплексна експертиза, в якій візьмуть участь фахівці різних напрямків.

"Можливий термін виконання та отримання висновку в цій експертизі – початок жовтня. Я думаю, що до цього моменту ми вже отримаємо відповідь за міжнародним дорученням і зможемо прийняти остаточне рішення у цьому кримінальному провадженні", – сказав він.

Як повідомлялось, слідчі Прокуратури Автономної Республіки Крим проводили розслідування за фактом порушення правил екологічної безпеки під час будівництва транспортного переходу до півострова Крим через Керченську протоку. У прокуратурі зазначили, що різка зміна хімічного складу води стане причиною загибелі багатьох живих організмів. Також у Мін'юсті повідомили, що в Україні готують судові позови проти РФ через збитки, завдані будівництвом Керченського мосту.