Прокуратура АР Крим почала розслідування через затримання кримських татар 12 жовтня

17 Жовтня 2016, 20:03

Прокуратура Автономної республіки Крим, яка працює при Генпрокуратурі, почала розслідування щодо представників ФСБ Криму через проведення 12 жовтня обшуків в будинках кримських татар. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

«12 жовтня представники незаконно створеного на території АР Крим органу, так званого «ФСБ РФ», із застосуванням фізичного насильства провели неправомірні обшуки у 7 будинках кримських татар… У подальшому невстановленими озброєними силовиками затримано п’ятьох кримських татар та поміщено їх до ізолятора тимчасового тримання одного із незаконно діючих відділень поліції», – йдеться в повідомленні.

Прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальних провадженнях за статтями «незаконне позбавлення волі» і «порушення недоторканості житла».

Прокуратура Автономної Республіки Крим вкотре наголошує на тому, що всі випадки порушення прав і свобод громадян та інтересів державі на території Криму будуть належним чином зафіксовані та розслідувані, з метою притягнення до встановленої чинним законодавством відповідальності винних осіб.

12 жовтня в Криму провели обшуки в п’яти мусульманських сім’ях. Силовики затримали кримських татар Рустема Ісмаїлова, Узаіра та Теймура Абдуллаєвих, Еміля Джемадінова та Айдера Саледінова.

Російський суд в Сімферополі 13 жовтня заарештував групу кримських татар за підозрою в приналежності до організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії. Адвокати потерпілих вважають, що затримання сімферопольських мусульман відбувалося з грубим порушенням прав людини.

Після анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, кримськотатарських активістів і членів Меджлісу. Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуваннями громадян України в анексованому Криму і закликало припинити тиск на нього.

Як повідомлялося,  12 жовтня, співробітники ФСБ Росії влаштували обшуки в будинках кримських татар в селі Строганівка і на масиві Кам'янка в передмісті Сімферополя. А вже 13 жовтня суд у Криму заарештував п'ятьох кримських татар, підозрюваних у тероризмі.

МЗС України закликало Росію припинити переслідування кримських татар.