Після проведення блискучої операції з усунення від керма міста молодої команди Черновецького не зовсім молода команда Попова з таким запалом кинулась розгрібати авгієві стайні столиці, що, здавалось, Київ нарешті засяє як пектораль. Втім, як каже народна мудрість, «коли здається – треба хреститися»…
Ні-ні, запал біло-блакитного кандитата в мери не пропав, і його куратори з Банкової начебто ним задоволені, от тільки вищі сили ніби навмисне постійно ставлять президентському помазанику палиці в колеса. Він, сердешний, старається, зранку до ночі працює, а воно все як через самі знаєте що. То прорве, то затопить, то вітром знесе.
Читайте також: Київська фан-зона не витримала перевірки матчем за участю української збірної
У Києві, що дощ – то стихійне лихо, що вітер – то кінець світу. Дерева падають, машини плавають. З іншого боку, якби не всі ці природні катаклізми, то довелося б пояснювати, чому щойно покладений асфальт у самісінькому центрі міста раптом провалюється і з-під нього валить гаряча пара. І що прикметно – це стається скрізь, де докладено майстерних рук київського ремонтника. Так само довелось би пояснити, куди витрачено величезні гроші, які мали б піти на облаштування табору для вболівальників на Трухановому острові і чому його не встигли збудувати вчасно. Або, здавалося, що заважало якісно відремонтувати Андріївський узвіз? Нічого. Тільки от відразу після пафосного відкриття вулиці (звичайно ж із Поповим!) бруківка розлазиться, з’являється нерукотворний фонтан. Або розв’язка біля моста Патона вартістю 175 млн грн (!) – без ста грамів не розберешся. Зрештою, в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в місті Києві виникло чимало запитань до замовника, проектувальника та генерального підрядника, і об’єкт заборонили вводити в експлуатацію.Але ж як це можна? Євро в самому-бо розпалі, і, головне, розв’язкувже запустив (під традиційні фанфари) сам Попов!
Багато що довелося б пояснити. Але в усьому винні вітер та дощ – і крапка. Звичайно, можна ще списати всі ті негаразди на глобальне потепління, економічну кризу, журналістів (зрештою, дехто з українських чиновників так і робить) чи традиційно на «помаранчевих». Але в жодному разі не на «дєрєбанщиків» бюджетних коштів, халтурників чи поспіх, неминучий у розбудові «потьомкінскіх дєрєвєнь».
А ще в усіх негараздах столичних градоначальників можуть бути замішані вищі сили. Почалися вони в акурат тоді, як регіонали правдами-неправдами відпровадили на примусовий відпочинок всенародно обраного київського «космонавта» Леоніда Черновецького. Чи не зурочив ображений нову столичну владу? Чи не наслав якесь страшне прокляття?
Читайте також: Європа, але ду-уже східна…