Проєкт «Арго»: в Україні створили базу даних викрадених Росією культурних цінностей

13 Квітня 2024, 16:05

У вересні 2023 року українське видання «Тексти», опрацювавши онлайн-колекції Ермітажу та Державного історичного музею Росії виявило понад 110 тис. археологічних знахідок, які в різні часи було вивезено з України до Росії. Упродовж повномасштабного вторгнення Росія продовжує викрадати та нищити українську культурну спадщину. Лише детальна фіксація російських злочинів проти української культури може допомогти відновити справедливість та після перемоги змусити агресора повернути награбоване та відновити знищене. Новостворений проєкт «Арго» має саме таку мету.

Група волонтерів, активістів, істориків та мистецтвознавців об’єдналися довкола «Арго» для встановлення місць зберігання об’єктів культурної та історичної спадщини України. На сайті проєкту є три основних розділи: «Артефакти», «Обʼєкти» і «Чистилище». У розділі «Артефакти» можна знайти інформацію про витвори мистецтва та артефакти, викрадені агресором. В розділі «Об’єкти» — про стан архітектурних та музейних пам’яток на окупованих територіях. В «Чистилищі» ж доступна інформація про російських науковців та мистецтвознавців, які були залучені до грабунку української спадщини.

Сайт працює у вигляді бази даних, куди кожен охочий може подати інформацію про викрадену Росією памʼятку. Автори проєкту закликають долучатися до цього процесу усіх небайдужих.

Автор:
Тиждень