Так вже в Україні повелося чи то з радянських часів, чи то й ще раніше, але перед визначними датами можновладці обіцяють: кому нові квартири та машини, кому матеріальну допомогу, а той взагалі щось для широкого загалу, на кшталт відкриття музеїв чи театрів. Київрада не стала виключенням з правил.Оскільки цього року в Києва така-сяка, але кругла дата – 1530 років, то й обіцяти треба відповідно: масштабно та глобально. Фактичний очільник Києва Олександр Попов не те щоб божився звести у місті кришталеві палаци, однак відзначився масштабністю: саме під святкування Дня народження столиці Олександр Попов обіцявся відкрити нову Володимирську гірку. До купи, голова КМДА сказав, що у неділю, 27 травня, відкриють Андріївський узвіз, запаливши святкову ілюмінацію.І зовсім вже на додачу, аби добити не віруючих, Київрада пообіцяла вирішити питання багатостраждального «Музею однієї вулиці». Щоправда,не обійшлося і без культурно-масових заходів – в суботу Києвом проїхалися велосипедисти, у місті обіцяли відкрити нові фонтани, балкони в центрі столиці повинні були прикрасити квітами. Однак, про все по порядку.
Володимирська гірка
Володимирська гірка, без сумніву, одне з найпопулярніших місць у Києві (після Андріївського узвозу), яке заходилися ремонтувати напередодні Дня міста. Пан Попов ледь не клятви давав, що майданчик разом з хрестителем Русі закінчать реконструювати та облагороджувати до ювілею. На офіційному сайті міської адміністрації навіть конкретну дату назвали – 25 травня. Тобто – п’ятниця, напередодні свята. Що ж ми маємо насправді?
Перше, що бачать задобрені обіцянками люди, спускаючись до пам’ятника Володимиру – це двох працівників в оранжевих жилетах, що ударними темпами фарбують огорожу. Хлопці з монотонністю роботів пензлями розмальовують залізний паркан – вгору, вниз, вгору, вниз. Біля самого пам’ятника не те щоб розруха… однак асфальту, чи бруківки досі не видно. Натомість маємо величезні блоки, злегка притрушені піском та землею. Поряд – кілька працівників, разом з екскаватором, засипають щебінь у яму. Неподалік –імпровізований склад бруківки. Яка ,судячи з усього, вже мала б лежати на землі. Вдалині сиротою стоїть КамАЗ, в оточенні нового дорожнього покриття. Туристи тут же, поряд з реконструкторами, фотографуються на фоні пам’ятника. Самі працівники не звертають на перехожих уваги – певно, вже звикли.
Якщо ж комусь закортить посидіти в історичній, а віднедавна скандальній альтанці – вас очікує розчарування. Тут все просто – її немає. Ми чесно намагалися відшукати історичну пам’ятку, яку наприкінці квітня спиляли на реставрацію. Однак чи то негідники працівники не впоралися, чи то грошей не вистачило – досі, бідолашна, на ремонті.
Читайте також: Показуха по-київські. Потьомкінсбкі села до Євро-2012
Андріївський узвіз
Найвідоміша київська вулиця зараз нагадує територію бойових дій. Купи сміття, дірки в бруківці, будинки затягнуті сіткою, безліч техніки та постійний гуркіт. Для величності картини не вистачає бомбардувальників над Андріївською церквою. Якщо який-небудь шалений турист вирішить прогулятися узвозом – має пильнувати, аби не потрапити під трактор чи, не дай боже, вантажівку.
Робітники, як справжні бійці-стаханівці, надшвидкими темпами укладають бруківку на проїжджій частині – попід будинками ще не позакопували ями після прокладання комунікацій, а за два-три метри нове каміння заливають розчином, розмазуючи його щітками для прибирання сміття. Кьорлінг та й годі! На узбіччі, а інколи й посеред вулиці, височіють гори сміття місцевого значення. Навколишні будинки чиясь дбайлива рука позатягувала сіткою із зображенням пофарбованих фасадів, що викликає нехороші асоціації з відомими усім «потьомкінськими дєрєвнями». На місці знесених історичних будинків – паркан-оголошення, який роз’яснює, що на місці будівель знайшли визначні археологічні пам’ятки. Іщойно панове історики завершать свою роботу – невідомий автор повідомлення обіцяє звести на цьому місці кілька будиночків культурного призначення. Нечисленні перехожі, читаючи напис, посміхаються.
Читайте також: Містичне зникнення будинків на Подолі
Музей однієї вулиці
Як відомо, в одного з Київських музеїв напередодні свята виникли проблеми з орендою – музей неспроможний платити великі суми за приміщення. І Олександр Попов, як справжній рятівник киян, пообіцяв допомогти у вирішення цього питання. На офіційному інтернет-ресурсі київської влади вже навіть повісили повідомлення – мовляв, музей сплачуватиме 1 гривню оренди за приміщення на рік. Водночас, працівники закладу досі не бачили витягу з документів,які б підтвердили це рішення.
«Я телефонувала до комісії з майна. Приблизно тиждень тому нам обіцяли дати виписку, оскільки засідання Київради було і наче прийняли рішення про зменшення орендної плати. Однак ми досі не бачили необхідних документів. Я не знаю, скільки часу займає оформлення цих паперів, однак ми сплачуємо за приміщення 15 числа, щомісяця. За минулий ми вже заплатили, в майбутньому – платити не будемо. Сподіваюся, що документи будуть готової вчасно», – прокоментувала Тижню заяви від КМДА головний бухгалтер музею Оксана Новосельська.
Читайте також: Плани будівельної мафії щодо Андріївського узвозу
Крім того, у музеї зазначають, що в жовтні цього року закінчується договір на оренду приміщення. І, як не дивно, колективу закладу пообіцяли укладання договору на нових, лояльніших умовах. Щоправда, перевірити таку ініціативу поки не видається можливим.
Велосипеди, фонтани і все-все-все
Звісно, що не лише масштабними реконструкціями живе місто. Так, наприклад, столична влада вирішила провести велопробіг в честь Дня народження Києва. Любителі двоколісного транспорту мали проїхатися вулицями, виказавши свою любов до столиці. І це в той час, коли велосипедисти кілька років поспіль скаржаться на відсутність спеціальної розмітки, яка б дала змогу безпечно подорожувати вулицями.
Також КМДА обіцяло жителям столиці відкрити кілька нових фонтанів – зокрема у Дніпровському та Оболонському районах. На додачу, гостей міста вирішили «ощасливити» балконами у центрі, прикрашеними квітами. Щоправда, враження від усіх цих ініціатив псує маленька деталь – в Києві, після вибухів у Дніпропетровську, в невідомому напрямку раптово щезли урни для сміття.Тож якщо відпочивальники раптом захочуть поїсти шоколадок – доведеться кидати обгортки на бруківку.
Певно, традиція бере своє. Як завжди, у Києві відкриватимуть недобудовані та недореконструйовані об’єкти, аби згодом знову їх закрити. Для завершення робіт. На реставрацію. Невиконані обіцянки стають чимсь звичним та буденним. Тож і залишається владі, хоча б для реабілітації іміджу, висаджувати квіти на балконах та відкривати фонтани.