Прогноз розвитку пандемії: під час поширення “Омікрону” більше дітей лікуються в умовах переповнених лікарень

10 Лютого 2022, 18:48

За повідомленням робочої групи з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу в Україні, наразі закінчується фаза зростання захворювань і починається піковий період, який триватиме близько тижня. наразі його пройшли вже більшість західних регіонів України. Про це йдеться у прогнозі на 9 – 22 лютого 2022 року.

Відповідно, з наступного тижня почнеться поступове зниження кількості нових заражень. Проте кількість смертей ймовірно зростатиме в наступні кілька тижнів незважаючи на спад інфекцій.

Читайте також: Коронавірус. Кілька днів в одному з інфекційних відділень київської лікарні

Втім, летальних випадків все одно у кілька разів менше, ніж можна було б очікувати для такої кількості хворих за попередніх хвиль, кажуть фахівці.

Також у прогнозі йдеться, що ефективність вакцин у віковій категорії "65+" знизилась до 50% через поширення варіанту "омікрон".При цьому спеціалісти зазначають, що близько 60% щеплених серед людей віком 70+ отримали вакцину "Коронавак"

Первинні дані свідчать, що з початком "Омікрон"-хвилі частка пацієнтів-дітей, які лікуються в умовах переповнених лікарень, вища, ніж частка дорослих пацієнтів. Порівняно з піком хвилі "Дельта", кількість дітей у лікарнях зросла у 2,5 рази. При цьому, незважаючи на зростання кількості госпіталізованих дорослих, наразі цифра становить лише 60%  від максимуму  хвилі "Дельта".

Читайте також: Коронавірус. У ВООЗ назвали терміни одужання

Щодо показників за регіонами, У Києві кількість нових позитивних ПЛР тестів демонструє досягнення піку, а Івано-Франківська область – єдина, де за 7 днів кількість пацієнтів у лікарнях скоротилась.

Зростання позитивних ПЛР-тестів також спостерігається у Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Чернігівській та Кіровоградській областях. При цьому, за останній тиждень Запорізька область. була першою за кількістю летальних випадків на 100 тис. населення.