Профсоюзи не шкодують грошей на рекламу досягнень ДП «Макіїввугілля»

2 Серпня 2011, 16:54

На питання журналістів про те, скільки коштує держпідприємству реклама на численних носіях у Донецьку та Макіївці, гендиректор об'єднання Станіслав Толчін відповів: «Це не рекламна кампанія. Якщо ви маєте на увазі ті кілька бігбордів, які висять виключно в Макіївці і в Донецьку, то це називається соціальна реклама».

«По-перше, оплачують цю рекламу три профспілки, тобто, гроші від реалізації (вугілля – Ред.) На це не йдуть», – запевнив пресу «вугільний генерал».

За словами одного з профлідер ДП «Макіїввугілля» Анатолія Акімочкіна, рекламувати шахтарів на виконання Закону про престижність шахтарської праці сьогодні в Україні окрім профспілок більше нікому.

«Якщо ви звернете увагу, що у нас сьогодні рекламується: алкогольні напої, банки. А хто рекламує шахтарів? Я вважаю що це реклама шахтарів … Ви зверніть увагу, що на цих бордах зображено: шахтарі, які виїжджають з-під землі, важку шахтарську працю. Люди повинні бачити, що в цій країні є шахтарі, що ці шахтарі заслуговують кращої долі на сьогодні. Тому я вважаю, що та соціальна реклама, яка на сьогодні присутня, дозволяє бачити, що шахтарі в Україну є», – зазначив Акімочкін.

Профспілкові лідери гірників запевняють: фінансування законне і правильне. Але ось, точну суму ніхто назвати не побажав.

«А то що ми цією рекламою до себе залучаємо людей – це набагато дорожче. Я вважаю, що це правильна реклама, і це не такі великі гроші, про які варто говорити», – ухилився від відповіді Акімочкін.

«Ви відповіді не отримали. Її ніхто не отримує … Профспілки ревізіруют лише ревізійні комісії. А я ні. Тому я перестав запитувати «А скільки коштують білборди?». Тобто, відповідь – трохи коштує ця реклама», – іронічно резюмував Толчін.

Водночас, за інформацією донецьких рекламних агентств, розміщення реклами на одному з білбордів в центрі Донецька обійдеться замовникові приблизно в 7-7,5 тисяч гривень на місяць. Реклама на стандартному борді на виїзді з міста, по дорозі до Макіївки, коштує від трьох тис. на місяць.

Як повідомлялося, шахта ім. Бажанова (ДП «Макіїввугілля») повинна запрацювати через 16 місяців.

Нагадаємо, 29 липня на шахті ім.Бажанова стався обвал копра (механізму для підйому вугілля на поверхню). В результаті загинуло 11 людей, 4 – госпіталізовані.

Як відомо, перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Попович заявив, що працівники аварійної шахти імені Бажанова на час відновлення шахти будуть працевлаштовані на інші підприємства ДП «Макіїввугілля».