Професор Вроцлавського університету: Я вражена бездіяльністю української влади у пропагуванні культури та науки

15 Грудня 2012, 17:06

Зокрема, професор зазначає, що незважаючи на те, що кількість студентів, які навчаються у Вроцлавському університеті за програмою україністики, збільшується, однак у перспективі було б непогано створити окремий Український інститут, що поєднував би не лише філологію, а й інші гуманітарні дисципліни.

Водночас, зауважує Матусяк, вона вражена, що ця ініціатива йде не з українського боку.

«Я вражена бездіяльністю вашої влади у сфері пропагування української культури та науки. Бо законодавчо саме від неї залежить запуск таких ініціатив. Бо законодавчо саме від неї залежить запуск таких ініціатив. У Польщі вже є програми, що «працюють» на Україну, – це і стипендія для молодих українських митців Gaude Polonia, і стипендії «Східні студії» у Варшавському університеті, і багато інших можливостей мистецьких резиденцій, стажувань. Але все це діє без підтримки вашої країни», – зауважила вона.

Професор також називає кілька факторів, зважаючи на які доцільно створити такий інститут саме у Вроцлаві, а не у Варшаві.

«По-перше, він (Вроцлав – Ред.) 2016 року має стати європейською столицею культури. По-друге, там є активне почесне консульство України. По-третє, чимала українська діаспора як у Вроцлаві, так і в Дольношльонському воєводстві, плюс на навчання за програмою «Тепер Вроцлав» до нас приїздить українська молодь. Також неабияким успіхом став фестиваль «Потяг до України», який переконливо засвідчив, яке велике у нас зацікавлення Україною. Головне, щоб вона теж ішла на зустріч, самої лише підтримки консульства тут замало», – пояснила Матусяк.

«Я зверталася до українських інституцій, але поки що жодної реакції. Таке відчуття, що вони працюють не на користь своєї держави та її культури, на жаль», – додала професор.

Повну версію інтерв’ю читайте у №50 «Українського тижня»