Професор університету Торонто: Американська демократія нині перебуває в небезпеці, США рухаються в напрямі кучмівської України

30 Жовтня 2020, 12:21

Американська демократія нині справді перебуває в небезпеці. У небезпеку її ставлять спроби обмежити доступ виборців до голосування ставить її в небезпеку. Також Дональд Трамп доклав зусиль, щоб зменшити нейтральність державної бюрократії. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив американсько-канадський політолог, професор університету Торонто Лукан Вей.

 

«Гадаю, вона справді в небезпеці. Спроби обмежити доступ виборців до голосування ставить її в небезпеку. Поки що це суттєво не впливає, але ситуація стає гіршою. Інша річ, яку я бачу, це те, що Трамп доклав зусиль, щоб зменшити нейтральність державної бюрократії. Він дозволив таким структурам, як ФБР та інші безпекові агентства, стати політизованими. Країна рухається в напрямі кучмівської України, коли кримінальне правосуддя застосовували для атак на людей, які виступали проти чинної влади», – сказав він.

 

За словами Вея, за останні чотири роки Трамп дозволив державним структурам виступати як прибічники одного з політичних таборів і працювати на користь Республіканської партії замість того, щоб залишатися нейтральними органами. Американська держава має неймовірні повноваження арештовувати людей. Коли ж владу використовують, щоб переслідувати опозиційну партію, то демократії настає кінець. Якщо Трампа переоберуть, усе це зросте вдесятеро.

 

«Тому небезпека безпосередня. Це вже розпочалося з Міністерства юстиції та всіх розслідувань. Гадаю, негативною моделлю для США є Угорщина, де опозицію не заборонено, The New York Times не закрили, але уряд використовує легальні засоби, щоб повністю обмежити опозицію та зробити для неї протистояння уряду значно дорожчим», – наголосив політолог.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»