Професор Снайдер обурений публікацією своєї статті з блогу в «New York Review of Books» у збірці про ОУН та УПА, виданій у 2012 році Міжнародним антифашистський фронтом та Міжнародним благодійним фондом «Дніпро-Січ», співголовою якого є Вадим Колесніченко. За словами Снайдера, видавці збірки звертались до нього з дозволом на передрук цього матеріалу, але він відмовив.
На думку професора, поява цього матеріалу у згаданій збірці не може кваліфікуватися інакше, як грубе порушення його авторських прав. «Вони (видавці – ред.)двічі ввели в оману потенційних читачів: по-перше, назвавши мій матеріал «науковою статтею» (насправді, це є запис у блозі, котрий має свої правила і жанр, відмінний від академічної публікації), по-друге, перекрутивши послідовно впродовж усієї книжки, моє прізвище («Шнайдер» замість Снайдер)», – зауважив професор.
Снайдер зауважує, що Україна зараз переживає не найкращі часи і як ніколи потребує дотримання правил цивілізованої поведінки. «Це стосується, зокрема, такої чутливої і вибухонебезпечної ділянки, як історична пам'ять та історична політика. Поведінка видавців збірки «ОУН и УПА» не є зразком ані цивілізованості, ані чутливості. Вона наносить шкоду не лише особисто мені, але й самій Україні та її образу в усьому світі», – наголосив професор Єльского університету.
У своїй заяві він вимагає від видавництва та особисто від народного депутата Вадима Колесніченка публічного вибачення за порушення його авторських прав, а також зняття цієї книжки з інтернету та знищення усіх її паперових копій.
У протилежному випадку Тімоті Снайдер вважає за можливе розглядати варіанти захисту своїх прав за допомогою юридичних засобів.
Читайте також: ТОП-5 політичних плагіаторів України