Професійне зростання в програмуванні

26 Лютого 2023, 18:59

Як може зростати програміст

Особливості професійного зростання програміста. Куди можна розвиватись.

У програмуванні є свої перспективи та можливості для професійного зростання. Підвищення рівня від junior до senior — це нормальне просування в професії, що пов’язане з набуттям нових навичок та удосконаленням старих. Але це спочатку. Питання в тому, як і куди розвивати кар’єру, коли базовий рівень senior уже пройдений.

Нагадуємо, що здобувати профільну освіту зручніше за все на спеціалізованих курсах. Це інтенсивні, актуальні програми, які розраховано на 2-4 місяці. Детальніше ви можете дізнатись на сайті https://itea.ua/. Середня вартість курсу складає 12 тис. грн, але все буде залежати від обраного напрямку.

Вертикальне просування: основні принципи

Вертикальне зростання — це класика в різних галузях, й ІТ не є винятком. Підвищення в посаді призводить до збільшення заробітної плати, але у фахівця з’являються нові обов’язки, зона відповідальності ширшає.

Час роботи на старій позиції залежатиме від багатьох факторів. Це й рівень розробника, і вільні місця, і політика самої компанії роботодавця. Програміст може протягом кількох років працювати в невеликій компанії, бути senior-розробником. Якщо він забажає змінити роботу, є три варіанти. Перший — він займе аналогічну посаду, другий — власник компанії запропонує працевлаштування на більш престижне місце, третій — доведеться піти не вгору, а донизу (якщо рівень знань для певної посади в конкретній компанії недостатній). Іноді програмісти на роки застрягають у middle-ах, тобто виконують типові завдання і не приймають важливих рішень щодо розвитку проєкту.

Куди йдуть новачки

Усі програмісти починають кар’єру з позицій junior. Це відправний пункт маршруту, від якого починається професійний досвід людини. Коли junior приходить до компанії, за ним закріплюють персонального ментора. Той курує новачка, перевіряє його роботи. За 1-2 роки junior стає middle-розробником. Це нормальні темпи, на які потрібно орієнтуватись. Довше сидіти у статусі новачка просто немає сенсу.

Мідли — хто вони та куди ростуть

Middle-розробник — це максимально самостійний фахівець, який виконує завдання різної складності. На проєкті йому належать певні функції, модулі та питання. Після досягнення рівня middle програмісти починають цікавитися архітектурою технічних рішень. Аби швидко просуватись у компанії, обирайте місце роботи на перспективу. Можливо, заробітна платня спочатку буде не дуже великою, але власники надають можливості для навчання, зростання.

Senior-програміст — це вже головний спеціаліст у команді. Ця позиція цікавить усіх розробників, але не кожен стає дійсно креативним, професійним, грамотним фахівцем.

Автор:
Тиждень
Позначки: