Проект ремонту каналізації біля дачі Януковича коштуватиме державі два мільйони

14 Січня 2014, 09:11

Вартість угоди склала 2,05 млн грн.

Згідно з документацією конкурсних торгів, місце проведення робіт – не сама Ялта, а смт. Відрадне, яке належить до Масандрівської селищної ради міста Ялта.

Тендер провели за неконкурентною процедурою «закупівля у одного учасника», посилаючись на нагальну необхідність. В обґрунтуванні зазначено, що стан каналізаційних очисних споруд в Ялті наразі надзвичайно поганий, через що санітарно-епідеміологічна ситуація на території самого міста складна, а водоносні горизонти, акваторія Чорного моря та прибережної території міста забруднені. Окремо зазначено, що у зв’язку із надходженням значної кількості стічних вод без попередньої механічної очистки їх скид здійснюється безпосередньо в Чорне море.

Фірму «Спеціалізований загін підводно-технічних робіт» обрали підрядником, оскільки вона має необхідні обладнання та матеріально-технічну базу, працівників відповідної кваліфікації, а також достатню фінансову спроможність та на протязі останніх років вже виконувала подібні роботи.

Власниками компанії майже навпіл є Фонд держмайна (51%) і сімферополець Олександр Молчанов. За даними «ВДЗ», за останні шість років фірма інших тендерів не вигравала.

Як відомо, у Відрадному було розташоване історичне приміщення винзаводу «Магарач», виноградники й підвали з науковою колекцією вин. При цьому «Магарач» межував з так званим «чайним будиночком» Віктора Януковича. На початку літа минулого року будівлю винзаводу, підвали й дослідницькі майданчики були остаточно знищені. Після цього, в грудні 2013 р., Массандрівська сільська рада дала Олександру Януковичу дозвіл на розробку проекту землевпорядкування на ділянку в Відрадному. Цим самим рішенням Массандрівська сільська рада дала дозвіл на розробку проекту ТОВ «Пансіонат сімейного типу», на яке й оформлений «Чайний будиночок».

Документацію на реконструкцію в Відрадному мали розробити до кінця 2013 р., що від часу підписання угоди складало 5 днів. Фінансування надавалося з держбюджету.

Як відомо, упродовж 2010 – першої половини 2013 років на державну резиденцію «Синьогора» за програмою «Збереження природно-заповідного фонду в національних природних парках та заповідниках» витратили майже 26 млн грн. 

Позначки: