Проект хмарочоса одеських архітекторів потрапив до числа найкращих у світі

14 Квітня 2010, 12:38
Проект хмарочоса Вертикальна вулиця, створений одеськими архітекторами Сергієм Прокоф’євим, Арсенієм Кузнєцовим і Олександром Гаращенком, потрапив до числа найкращих з 460 проектів, представлених на конкурсі архітекторів, який щорічно проводиться американським журналом нерухомості eVolo (Нью-Йорк), пише Газета по- київськи.
 
Проект хмарочоса Вертикальна вулиця посів 13-е місце, потрапивши до числа 27 найкращих з 460 проектів (42 країни), представлених на конкурсі архітекторів у 2010 році, пише Газета по-киевски.
 
Згідно з макетом Вертикальна вулиця для конкурсу eVolo 2010 Skyscraper Competition, конструкція складається з трьох стрижнів, на яких кріпляться платформи – майданчики для будинків. "Поверхи" вулиці з’єднуються сходами, а вздовж кожного стрижня їздить швидкісний ліфт. Все разом нагадує дерево, суцільно обвішане гніздами.
 
"Ідея хмарочоса належить Сергію Прокоф’єву. Розробляти проект допомагали колеги – Арсеній Кузнєцов та Олександр Гаращенко. Макет Вертикальна вулиця архітектори створювали два місяці", – говориться в матеріалі.
 
"Конкурс проходив у режимі он-лайн, – розповідає Сергій Прокоф’єв. – Ми заповнили анкету, відіслали в журнал і отримали завдання – пофантазувати на тему хмарочосів. Пам’ятаю, коли сказав хлопцям про вертикальну вулиці, вони спочатку були проти – не могли уявити щось подібне. Між нами зав’язалася неабияка суперечка, яка закінчилася фонтаном ідей і народженням проекту".
 
"У реальному житті така незвичайна вулиця може налічувати понад 55 "поверхів" і розтягнутися на понад 200 метрів. Жителям верхніх будинків спускатися до землі хвилину-півтори. На платформі вулиці можна купити ділянку. Ціна залежить від місця розташування вулиці. Якщо це в центрі міста, то ціна за сотку в повітрі така ж, як і на землі. Правда, чим ближче до небес, тим дорожче. На придбаній ділянці можна побудувати будинок з цегли, дерева, інших матеріалів. Крім того, завести сад, квітник або міні-город ", – наголошується в матеріалі.
 
У матеріалі зазначається, що на одному "поверсі" можна поставити не більше трьох жител. Верхні будинки розташовуються так, щоб не закривати сонце тим, хто нижче. Ця асиметрія, плюс архітектурне розмаїття роблять кожну вулицю індивідуальною.
 
Сергій Прокоф’єв вважає, що для будівництва реальної вертикальної вулиці не вистачає тільки однієї деталі – надміцної платформи, на якій можуть розміститися будинки і ділянки.
 
Перше місце на конкурсі eVolo 2010 Skyscraper Competition було присуджене студентам з Малайзії з проектом вертикальної в’язниці. Друге місце присудили індонезійським архітекторам, які представили проект водоочисного хмарочоса. На третьому місці опинилися архітектори з США зі своїм проектом Вкладений хмарочос.
 
Як повідомлялося раніше, бразильський архітектор Феліпе Камполіна запропонував побудувати хмарочос, що складається з декількох сотень відокремлюваних і транспортованих житлових об’єктів