Продаж української філії Сбєрбанку. Хто такий білоруський бізнесмен Прокопеня

3 Липня 2017, 20:36

Громадянин Республіки Білорусь та Республіки Кіпр Віктор Прокопеня 30 червня подав у Національний банк України пакет документів на узгодження опосередкованої купівлі 100% акцій ПАТ "Сбєрбанк" (Київ).

Для цього його інвестиційна компанія VP Capital має намір придбати білоруський Парітетбанк, щоб через нього купити українську філію Сбєрбанку.

Раніше заявку на купівлю Сбєрбанку України також подавали Norvik Banka Грігорія Гусєльнікова і Саїд Гуцерієв. Білоруське видання tut.by пише. що Прокопеня і Гуцерієв раніше виступали як співінвестори за деякими проектами. Прокопеня у 2017 році посідає № 23 в топ-200 найбільш успішних і впливових бізнесменів Білорусі за версією «Ежедневник».

В інтерв'ю виданню він розповів, що планує викупити всі акції Парітетбанку та придбання Парітетбанком української філії Сбєрбанку.

"Для здійснення цих угод ми подали необхідні документи відповідним регуляторам. Угоди відбудуться лише за умови отримання всіх необхідних узгоджень. Обидві угоди будуть повністю прозорі з точки зору законодавства обох країн", – розповів він.

Прокопеня зазначив, що придбання банківських активів – це хороші інвестиції та диверсифікація, і він має намір поліпшити позиції як українського Сбєрбанку, так і білоруського Парітетбанку на відповідних ринках.

Також він сказав, що не вважає інвестиції в активи в Україні ризикованими. "Навпаки, я вважаю, що сьогодні це чудова можливість", – заявив Прокопеня.

Нагадаємо,  російський Сбєрбанк продав свої філії в Україні. Повідомлялося, що банки нібито купує консорціум інвесторів, у який входить латвійський Norvik Banka та білоруська приватна компанія. Як йдеться на сайті Norvik Banka, мажоритарним акціонером консорціуму є громадянин Британії Саїд Гуцерієв – син російського мільярдера Міхаїла Гуцерієва, власника Русснефти і Бінбанку. Власником латвійського Norvik Banka є російський бізнесмен Грігорій Гусельников, який в 2001-2010 роках працював в Бінбанку Гуцерієва, в тому числі, з 2008 року обіймав посаду президента фінустанови.

Пізніше стало відомо, латвійський Norvik Banka був виключений з угоди щодо купівлі української філії російського Сбєрбанку.