«Хорошие русские» люблять давати поради. А я візьму на себе сміливість дати пораду їм. Не безкоштовно.
Обміняю ідею на хороший броньований позашляховик для мого підрозділу. Деталі обміну в особисті повідомлення у фейсбуці.
Отже ідея. Відродити Антибільшовицький блок народів (АБН). По-перше, це красиво. По-друге, історична тяглість. По-третє, більшовизм не був засуджений як злочинна ідеологія на належному світовому рівні. По-четверте, путінська Росія на рівні методології і символіки цілком собі більшовицька держава. Не переконав? Що ж, з брендингом розберетесь самі, я ж продаю тільки ідею.
Усі поневолені Росією народи, як у складі РФ, так і на так званому пострадянському просторі створюють єдиний блок, метою якого є остаточний демонтаж імперії й емансипація загнаних до гетто «автономних республік» та інших «суб'єктів федерації», «союзних держав», ЄвразЕС, націй.
Не вічне російське питання, але все ж принципове. Звідки гроші? Будьмо відверті, західних грантів не вистачить, навіть ставати за ними в чергу безсенсово. Є російські олігархи, невдоволені санкціями і Путіним в цілому. Їм цілком під силу організувати таємні канали фінансування фонду, скажімо, «Свободная Россия» (над назвою можна ще покреативити). Є національні діаспори, передусім, північнокавказькі, також здатні фінансувати визвольний рух. Вони повинні посісти почесні місця серед засновників.
Читайте також: Пси війни
Далі, власне, все просто. Інформаційний фронт? Телеграм-канали здатні творити дива. Щобільше їх буде: російських, татарських, башкирських тощо, то краще. Медіаменеджери з РФ так довго працювали експатами в Україні та інших колишніх республіках СРСР, що тепер можуть розкрити увесь свій творчий потенціал «во благо Отечества». Роботи вистачить усім. Ідея вільного Татарстану чи проєкт Ідель-Урал – куди більш зрозумілий концепт, аніж «ідеал Новгородської республіки». Його добре приймуть у петербурзьких салонах, а от похмільному вятському мужичку цінність віче треба добряче втовкмачити.
Добровольчі російські загони, що воюють разом із ЗСУ – це добре. Але не всі охочі можуть до них приєднатись. Вести війну на території РФ – задача шляхетна. Ні, я не закликаю, до терору проти мирного населення. Але нафтопроводи, залізничні шляхи, військові об'єкти – цілі, по яких мають бити ті, хто справді хоче свободи Росії, Дагестану чи Бурятії. Така діяльність пришвидшить кінець Путіна незгірш за західні санкції.
Лідер? Оберете на віче. Хоча й Алєксєй Навальний – цілком гідна кандидатура. Якщо він з-за грат закличе до збройного опору режиму, то стане російським Нельсоном Манделою.
Штаб-квартиру оновленого АБН можна було б розмістити в Швейцарії, є і в цьому певна російська історична тяглість, але не суть важливо.
Яка в цій історії роль України? Допоможемо консультантами у галузі інформаційної боротьби та військовими інструкторами. Чим багаті. У нас війна й обмежені ресурси.