У середу 31 січня в Музеї історії Києво-Могилянської академії відбудеться традиційний щорічний науковий семінар з історії освіти й освіченості в домодерній Україні.
У 2023 році семінар відновив роботу після трирічної перерви. Організаторами заходу є НДЦ «Спадщина КМА» та кафедра історії НаУКМА.
Серед учасників семінару – Максим Яременко, Володимир Маслійчук, Іван Альмес, Ігор Сердюк, Олексій Сокирко, Юрій Волошин, Лариса Довга, Віталій Михайловський та інші знані історики.
Заплановано роботу трьох секцій. Спершу учасники обговорять функціонування бібліотек та книг у ранньомодерну добу. Зокрема, йтиметься про перекладачів, редакторів, видавців та спонсорів видання творів Іоанна Золотоуста в українські книжності кінця ХVІ – початку ХVІІ ст.: перекладачі, редактори, видавці, спонсори.
У другій секції, присвяченій джерелам та ідеям текстів, говоритимуть, серед іншого, про текстологію та міфологію образу язичницького «бога Трояна» та джерела проповідей Стефана Яворського 1690-х років.
У третій секції заплановане обговорення форм та інституцій освіти й освіченості. Прозвучать доповіді про писарів земських судів Руського та Подільського воєводств XV століттях, виховні ідеали домонаших студій та внесок студентів КМА в медичну науку.
Долучатися до обговорення можуть усі охочі. Програма за посиланням.