Проблема працевлаштування дісталася місць часткового позбавлення волі

6 Квітня 2009, 11:44

Засуджені у виправних центрах сидять без роботи. Підприємства, які раніше замовляли робочі руки, тепер скорочуються і їм не до засуджених. Вихід з ситуації намагаються знайти на Донеччині, де нині існує два виправних центри: у Торезі та Маріуполі. Ста тридцяти людям знайшли місця. Вони допомагають комунальникам навести лад на весняних вулицях міст.

 
Безробіття дісталося до місць часткового позбавлення волі виправних центрів. Через зменшення обсягів виробництва підприємства відмовляються від робітників-засуджених. Колись вони шили одяг, плели паркани-рабиці, працювали на громадських роботах. І гроші за це отримували – себе годували, і працею злочин спокутували. Тепер їх важко чимось зайняти.
 
Однак варіанти є. 130 вихованців виправних центрів Тореза та Маріуполя на Доннеччині наводять лад на міських вулицях. Маріупольський заклад перевиховання уклав договір з міським «Зеленбудом» на півтора місяця. 30 засуджених мають гарантовану роботу.
 
Валентина Швидка, працівник "Зеленбуду": "Цей контингент людей працює дуже добре. Вони стараються, їм тоже треба заробити гроші, вони цілу зиму сиділи без грошей, а тепер у них є така можливість".
 
Начальник маріупольського "Зеленбуду" каже: завдяки тому, що засуджені прибирають і розчищають місто, зеленбудівці займаються своєю кваліфікованою працею: садять дерева, кущі, квіти та сіють траву. Віталій у виправному центрі вже рік. Скоро повернеться додому.
 
Віталій, засуджений: "Получаем среднюю заработную плату. В скором времени должны дать. Сигареты, чай, основное и покушать, естественно, для себя покупаем, стараемся себе не отказвать даже в этих условиях".
 
Гроші "Зеленбуд" переказує виправному центру, де засуджені й отримують зарплатню. Її мінімальний розмір – 605 гривень. За кваліфіковану працю могли б отримувати більше. Наразі у Маріупольській колонії 228 засуджених. З них половина – без роботи.
 
Владислав Капустін, начальник Маріупольського виправного центру: "Сейчас ожидаем потепления, есть определенные договоренности с колхозами. Ждут посевной. Возьмут в районе ста человек. Будут работать они на полях. А так пока проблемы. Когда работали на больших предприятиях, сейчас они временно от нас отказались".
 
Громадські роботи поки залишаються непоганим виходом із ситуації і для виправних центрів, і для комунальних підприємств. А для самих засуджених це єдиний шанс довести працею своє виправлення та заробити хоч і невеликі, але гроші.