Дослідження Фонду народонаселення ООН з приводу гендерного насильства показало, що кожного року внаслідок насильства над жінками Україна втрачає суму, яка дорівнює річному бюджету Одеси – а саме 208 млн доларів.
Зазначається, що економічні втрати несуть не лише потерпілі, а й роботодавці та платники податків, страхові фонди, бюджети різних рівнів і вся економіка країни загалом.
Зокрема, сукупні витрати суспільства дорівнюють бюджету Одеси, а саме 208 млн дол на рік. Ця сума включає у себе втрати через непрацездатність, соціальні послуги, реагування правоохоронних органів та системи правосуддя, особисті збитки потерпілих, спеціалізовані послуги та охорону здоров'я.
У свою чергу, 1, 1 млн жінок на рік зазнають фізичного та сексуального насильства, з яких лише 15, 9% звертаються до правоохоронців, й всього 1% постраждалих до медичних та соціальних працівників.
За офіційними даними правоохоронних органів, 2015 року визнано потерпілими від зґвалтувань – 278 жінок, а 188 отримали тілесні ушкодження внаслідок домашнього насильства.
Загалом, на випадки, що не призвели до кримінальної або адміністративної відповідальності країна витратила за рік 487 тис. дол, за видатки на пенітенціарні заклади – 6 205 тис дол.
За даними фонду, існує три підходи оцінювання вартості наслідків насильства щодо жінок: типовий випадок, сукупні операційні витрати та пропорційні операційні витрати. "Типовий випадок" вираховується у масштабах країни, при якому вартість випадку множиться на кількість потерпілих. "Сукупні операційні витрати" включають фінансування послуг для постраждалих або заходів із попередження насильства. "Пропорційні операційні витрати" виокремлюють кошти, що спрямовані на потерпілих від насильства у сукупному фінансуванні певних послуг.
Водночас середні витрати постраждалих "з власної кишені" залежать від тяжкості отриманих ушкоджень.
Крім того, тимчасова непрацездатність, інвалідність, виплата пенсій по інвалідності та знижена працездатність потерпілих жінок разом становлять 2, 4 млн дол витрат економіки держави.
Наголошується, що держава виділяє на реагування на випадки насильства 14 млн дол на рік. Це, наприклад, утримання правопорушників під арештом, медичні послуги постраждалим, послуги закладів соціального призначення та "національна гаряча лінія".
За висновками фонду ООН, всього в Україні внаслідок гендерно зумовленого насильства гине більше жінок (600 жінок), ніж внаслідок воєнних дій (174 жінки на рік), у той час як економіка через ці смерті втрачає 1,5 млн дол.
Нагадаємо, у червні в Україні запрацювали мобільні групи поліції, які протидіятимуть домашньому насильству. Повідомляється, що працівники поліції пройшли спеціальну психологічну підготовку.