Про обмін полоненими домовлялися не з бойовиками ОРДіЛО, а з РФ – МТОТ

28 Грудня 2017, 10:21

Про обмін полоненими Україна домовлялася не з бойовиками Окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДіЛО), а з Російською Федерацією (РФ). Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак.

"Ми мінялися не з терористами ОРДЛО, ми мінялися з Російською Федерацією. Фактично, рішення про звільнення було прийнято в Москві", – розповідає Гримчак.

Він наголосив, що будь-які рішення стосовно діяльності так званих республік приймає Москва.

За словами Гримчака, обмін затягувався через те, що з 306-ти осіб, які дали згоду на обмін, частина передумала повертатися на територію, підконтрольну РФ.

"Оці останні тижні вирішувалося питання, що з цим робити", – додав урядовець.

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку для обміну. Інші відмовилися від обміну з низки причин.

Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.