Лосєв Ігор

Доцент НаУКМА

«Прямий» як індикатор Банкової

25 Січня 2021, 11:22

Ці „ЗМІ”  не обмежували себе у критиці, а фактично моральному знищенні конкурентів пана Зеленського. Дещо з цієї традиції залишається у них донині. Досить згадати телерозтиражоване знущання „95 го кварталу” з колишньої голови Національного банку України пані Гонтаревої з приводу  спалення в Україні невідомими особами (досі невідомими) її майна. Ігор Коломойський тоді дуже схвально оцінив гумор „95-го”.

 

Але абсолютно несподівано для Зе  виявилося, що ставши президентом, він сам перетворився на об’єкт критики. А враховуючи, що підстав для критики цей політик дає більш ніж досить, особливих проблем з пошуком тем не існує. І тут дуже цікавою і показовою є реакція  на цю хвилю критики. Насамперед жертвою принципового несприйняття будь-яких інвектив на адресу Банкової  став телеканал „ Прямий”.

 

Ні для кого не є секретом, що „Прямий” афільований з Петром Порошенком і партією „Європейська солідарність”.  А Порошенко викликає до себе особливе  ставлення з боку Зе і його команди. Здається, що Порошенко вже став для цієї публіки нічним кошмаром… А крім того, схоже на те, що постійні наїзди на п’ятого президента пов’язані з комплексом президентської меншовартості шостого глави держави.

 

Читайте також: Іще один новий рік Зеленського. Пересидіти не вдасться

 

Водночас канали, що є ідейно близькими до ОПЗЖ, які вже не  просто критикують  Зе і команду, а шельмують ,кепкують, глузують і знущаються, такої  бурхливої реакції як «Прямий» не викликають. Можливо, це  пов’язане з тим, що ОПЗЖ сприймається „зеленітами” як резервний  варіант політичного союзу? Вже тільки ледачий політолог не розповідав про можливу нову парламентську коаліцію «Слуг народу» і ОПЗЖ, Зеленського і Медведчука. Тим більше, що в місцевих радах такі коаліції вже утворюються… А ОПЗЖ –TV дуже зацікавлено в найшвидшому падінні  рейтингів „зеленітів”, почуваючись їхніми політичними спадкоємцями. Це по-перше, а по-друге зниження „курсу акцій” „слуг народу” зробить їх поступливішими у взаєминах з ОПЗЖ… Оскільки Україна є все ж таки цивілізованою країною, то зводити порахунки з опонентами у ЗМІ напряму Банкова не може. Їй доводиться діяти  через  Національну раду з телебачення і радіомовлення, де Зе-команда  має своє представництво. На мій погляд, це рада є абсолютно  нікчемною і безсилою організацією, коли вона не підкріплена позицією влади, від якої   нібито  є незалежною. Нацрада ніколи ефективно не захищала український інформаційний простір, не сприяла перемогам України в інформаційних війнах  проти агресора. А тут раптом Нацрада на чолі зі своєю головою, колишньою демократкою Ольгою Герасим’юк вирішала закликати „ Прямий” до порядку. Важко повірити, що претензії до „ Прямого” є власною ініціативою цього  регулюючого органу… Однак він перебуває у доволі  складному  становищі. Ця складність полягає в тому, що з боку „ Прямого” виливається не найбільш жорстка критика, якщо порівняти його з „ ОПЗЖ- TV” і ще деякими.

 

Крім того, важко утискати «Прямий», який за всіх претензій до нього, є однозначно проукраїнським каналом, в той час як Національна Рада не реагує на відверто антидержавну діяльність в інформаційній сфері. Наприклад відома „зірка” Партії регіонів Олена Бондаренко на  одному телеканалі, що не приховує проросійських настроїв, назвала українську армію,  „ всіх, хто носить погони” (як вона висловилась)-„злочинцями”, а на Донбасі нібито немає російських військ (у Путіна це звучить як „їх там нєт”). На іншому, такому ж самому ідейно телеканалі знана телеведуча Сніжана Єгорова довго доводила „шкідливість” незалежності для України.

 

Цього всього Нацрада не помітила і поки що не відреагувала.

 

Читайте також: Небезпечне пришвидшення

 

А що стосується „образ” телевізійниками „Прямого” Зеленського і його команди, то тут обвинувачені журналісти можуть просто показати кадри виступів коміка Зеленського на „95 кварталі” зі злими жартами про  Порошенка, Яценюка, Кличка та ін.

 

У Нацраді це розуміють і тому заходилися шукати суто формальні зачіпки, зокрема щодо вживання ненормативної лексики телеведучим

 

«Прямого» Матвієм Ганапольским. Однак, усі ці слова є у словнику Бориса Гринченка. До речі, пан Зеленський і тут „підставив” Нацраду, деякі телеканали вже показали „відосик”, де Володимир Олександрович смачно посилає всіх „ у сраку”…

 

Отже, дуже цікаво, чи наважиться Банкова, прагнучи покінчити з критикою з боку „ Прямого”,  діяти  незаконно, в стилі Лукашенка і Путіна?

Від відповіді на це запитання багато залежить, зокрема це дасть підстави для більш чи менш  точного прогнозування подальшої політичної еволюції „зеленої” влади, а відтак і найближчої долі України.