Президія Федерації профспілок заборонила своєму керівнику скаржитися Азарову на Майдан

17 Грудня 2013, 14:14

«На мою електронну адресу народного депутата надійшов лист з копією постанови президії ФПУ, у якій члени виборного органу федерації засуджують дії Кулика та забороняють голові ФПУ Кулику робити будь-які заяви, надсилати звернення і клопотання від імені ФПУ, що мають суспільно-політичний резонанс, без попереднього погодження із виборним органом федерації», – наголосив Чернега.

Водночас опозиціонер звернув увагу, що офіційний сайт ФПУ повідомляє: «На період відсутності Голови ФПУ Кулика Ю.М. у зв’язку з його відпусткою до 28.12.2013 р. повноваження Голови ФПУ покладені тимчасово на в.о. першого заступника Голови ФПУ Осового Г.В».

За словами Чернеги, таким чином Кулик не має повноважень звертатися до посадовців у якості голови ФПУ, адже повноваження голови виконує інша особа.

Опозиціонер нагадав, що не заважаючи на дозвіл ФПУ перебувати у Будинку профспілок Штабу національного спротиву на підставі укладеного офіційно договору оренди, голова ФПУ Юрій Кулик направив листа прем’єру Азарову, де зазначив, що перебування учасників Євромайдану у будівлі ФПУ ніби-то позбавляє профспілки можливості виконувати свої обов'язки.

Як повідомлялось, цю інформацію підхопила і оприлюднила прес-служба Кабміну. Закрема у повідомленні йшлося, що через захоплення їхнього будинку, «профспілки усунуті від соціального діалогу».

Нагадаємо, 1 грудня опозиція розгорнула штаб громадянської акції протесту в будівлі Федерації профспілок на Майдані Незалежності.

10 грудня опозиція отримала  рішення Шевченківського суду про примусове виселення з Будинку профспілок.  Опозиція в свою чергу оприлюднила  документ, згідно з яким Федерація профспілок дозволила мітингувальникам перебувати у її будівлі на Майдані Незалежності та у Жовтневому палаці на Інститутській до 25 грудня, а за потреби й довше.

Представники опозиції подали апеляційну скаргу на постанову відділу Державної виконавчої служби Шевченківського району про звільнення приміщень будівлі Федерації профспілок України