Сенат Бразилії проголосував за усунення з посади президента Ділми Русеф. Підставою для такого рішення стали звинувачення у махінаціях зі статтями бюджету заради політичної вигоди.
Сама Ділма Русеф заперечує усі звинувачення. Раніше вона називала наміри щодо її імпічменту "змовою".
Для усунення з посади президента потрібно дві третини голосів Сенату. 61 сенатор проголосував "за", 20 – "проти".
До 1 січня 2019 року, коли мав би закінчитися термін перебування на посаді Ділми Русеф, обов'язки голови держави виконуватиме Мішел Темер, який раніше був віце-президентом.
Ділма Русеф, що має болгарське коріння, стала першою жінкою-президентом країни у 2011 році. Робітнича партія, яку вона представляє, була при владі впродовж останніх 13 років.
Дебати щодо імпічменту почалися у Сенаті у травні цього року – тоді ж Ділму Русеф відсторонили від обов'язків на час процедури імпічменту.
"Так, я дійсно вірю, що я жертва. І, звісно, так, я невинна. І у той же час, я невинна жертва", – сказала тоді пані Русеф в інтерв'ю кореспондентові ВВС Вайру Девісу.
"Ми в уряді віримо, і мої прибічники вірять, що процес імпічменту незаконний і нелегітимний", – додала вона.
Нагадаємо, 12 травня з результатом 55 голосів "за" і 22 "проти" бразильський сенат дозволив проведення суду над чинним президентом Ділмою Русефф у зв'язку з її підозрою в порушенні бюджетного законодавства.