Президентська кампанія у Франції нагадує недавні події у Великій Британії і США – FT

23 Лютого 2017, 15:17

Марін Ле Пен має більші шанси на перемогу у Франції, ніж нам здається, пише Financial Times, аналізуючи передвиборну президентську кампанію у Франції.

"Все це дуже нагадує недавні події в Британії і США, що завершилися Brexit і перемогою Дональда Трампа, – пише видання. – Але є в цьому і широко поширене у Франції недовіру до політичних партій, саме по собі є частиною спрямованої проти істеблішменту популістської традиції ".

Головною відмінною рисою нинішньої кампанії, зазначає видання, є її непередбачуваність. Ще наприкінці 2016 року здавалося, що кандидат республіканців Франсуа Фійон впевнено рухається до легкої перемоги – поки преса на виявила фінансові зловживання з його боку. І хоча Фійон пережив пред'явлені ними звинувачення і приніс вибачення, корупційний скандал завдав непоправного удару по його рейтингу.

Головним бенефіціаром падіння Фійона став Еммануель Макрон – колишній міністр економіки в уряді Олланда. Задекларувавши себе в якості незалежного, Макрон став набирати очки і швидко обійшов Фійона в рейтингах, однак і його підстерігав скандал. Необережний вислів про колоніальній війні в Алжирі як про злочин проти людяності викликало бурю обурення з боку консерваторів.

Невдачі Фійона і Макрона – прекрасна можливість для двох головних кандидатів лівих – Амона і Жана-Люка Меленшона, що стоять на позиціях прогресивного популізму. Багато в чому їх програми перетинаються. Це могло бути можливість їх об'єднання, що в свою додало б сили лівим, які більшу частину президентства Олланда перебували в стані ступору. Однак поки переговори між двома політиками ні до чого не привели.

На цьо тлі зростають шанси вкрай правого "Національного фронту" і його лідерки Марін Ле Пен. Сьогодні вона – явний фаворит, і хоча, згідно опитуваннь, у другому турі вона повинна програти будь-якому опонентові, розрив її від ймовірного суперника постійно скорочується.

Як підкреслює видання, досі обрання президентом представника "Національного фронту" вважалося у Франції немислимим. Якщо французька політична еліта негайно не сконцентрується, то прихильниця "фрексіта" і прихильниця Трампа може виявитися в Єлисейському палаці. Шанси Марін Ле Пен на перемогу куди вище, ніж вам здається – таким застереженням завершує свій аналіз газета.