Президентом Словаччини обрали антикорупційну активістку Зузану Чапутову

31 Березня 2019, 13:42

У Словаччині у другому турі президентських виборів переконливу перемогу здобула опозиційна кандидатка Зузана Чапутова. Про це свідчать результати остаточного підрахунку голосів.

 

Зазначається, що 45-річна юристка і громадська активістка Чапутова здобула підтримку 58,41% виборців. Її опонент, висуванець партії влади SMER і віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, – 41,59%.

 

Варто додати, що Чапутова виступає за надання європейської перспективи для Києва та за продовження санкцій проти РФ.

 

У свою чергу президент України Петро Порошенко привітав Зузану Чапутову з обранням президентом Словаччини на своєму мікроблозі в Твіттері.

 

"Щиро вітаю пані Зузану Чапутову з обранням на посаду президента Словацької Республіки. Бажаю успіхів у служінні Словаччині заради процвітання країни. Переконаний у подальшому зміцненні двосторонніх відносин між нашими країнами", – написав президент.

 

Чапутова стала відомою як еко-активістка, що вимагала закриття сміттєзвалища біля міста Пезінок. Вона була віце-президентом партії "Прогресивна Словаччина", що брала активну участь у антиурядових протестах, що у зв'язку з убивством журналіста-розслідувача Яна Куцяка.

 

Раніше результати опитування агенції AKO показали, що у Словаччині рейтинг опозиційної кандидатки у президенти, адвоката і активістки Зузани Чапутової вперше перевищив 50%.