Президентом Албанії стане головний міліціонер-демократ

12 Червня 2012, 05:27

Кандидат від правлячої Демократичної партії Албанії Буяр Нішані був обраний простою більшістю  – 73 парламентарі з 140 підтримали його кандидатуру.  Опозиційна Соціалістична партія відмовилась голосувати.

Раніше демократи та соціалісти не змогли  домовитись щодо компромісної кандидатури  на пост президента, не зважаючи на позицію. Європейського Союзу, який закликав албанський уряд та опозицію залишити чвари.

Голова МВС як претендент на президентский пост  був висунутий  11 червня після того, як затверджений Демократичною партією економічний аналітик Артан Ходжа в останній момент відмовився балотуватися. Ходжа  пояснив це невиправданими докорами  опозиції, що нібито він співпрацював  зі спецслужбами комуністичної Албанії.

Згідно з біографією, що опублікована на сайті МВС та уряду, Буяр Нашані приєднався до Демократичної партії в 1991 році. Працював у МЗС, був міністром юстиції, двічі призначався на посаду  міністра МВД.

Чинний президент Бамір Топі відмовився балотуватись на другий строк через розбіжності в поглядах з прем'єр-міністром Салі Берішею. Повноваження Топі, що тривають п’ять років,  завершуються  24 липня.

Нагадаємо, Україна планує відкрити посольство в Албанії.

 Читайте також: У пошуках сьогодення

Позначки:
106