«Будимир і 19 інших представників влади федерації заарештовані. Вони постануть перед прокурором, який прийме рішення про подальші дії», – розповіли в поліції.
Як повідомляє сербський новинний портал «Вечірні новини», співробітники державного агентства з розслідувань і безпеки заарештували Будимира прямо на його робочому місці, після чого провели обшук в будівлі. Операція проходила в присутності представника прокуратури Олега Чавки, який веде справу президента боснійської автономії.
Згідно з даними Reuters, крім адміністрації президента обшуки також були проведені в будинку уряду. Поліцейські вилучили оригінали указів про помилування злочинців, підписані президентом. Агентство називає спецоперацію найгучнішим рейдом такого роду з тих пір, як Боснія відокремилася від Югославії і занурилася в громадянську війну на початку 1990-х.
«Мета цих слідчих дій у тому, щоб розкрити кримінальні факти корупції, допущені високопоставленими чиновниками федерації», – заявив представник прокуратури Борис Грубешіч.
Розслідування ведеться у зв'язку зі скандалом навколо систематичних випадків незаконного помилування ув'язнених. Засуджені не мали права на звільнення, оскільки у них не було необхідних рекомендацій, проте президент таки милував злочинців.
У прокуратурі Боснії і Герцоговини підозрюють, що підстави для такого рішення були корупційними. Обставини, за яких підписувалися президентські укази про помилування, у слідчих органах почали вивчати ще кілька місяців тому.
Як пишуть ЗМІ, глава автономії отримував хабарі за вирішення про помилування, тобто фактично продавав президентський підпис під документами про звільнення злочинців. За неофіційною інформацією, Будимир оцінював свій підпис у суми від €40 тис.
Лише за останній рік голова автономії помилував 96 осіб, ще 85 президентських рішень переглянули суди та державні органи автономії. Серед амністованих було 35 вбивць, один ґвалтівник, а також п'ять осіб, засуджених за виробництво і незаконний оборот наркотиків.
Сприяти президентської афері, за версією прокуратури, могли майже два десятки чиновників – всі вони також були заарештовані. Серед осіб, які ймовірно мали відношення до корупційної угоди, слідчі органи називають радника президента з питань ветеранів Петара Баришича, голову комісії з амністії при міністерстві юстиції Хідаета Халиловича, а також президента єдиного в автономії союзу бійців Кулосмана Сауда.