Президент запропонував Раді збільшити чисельність ЗСУ до 250 тисяч

2 Березня 2015, 13:34

Президент України Петро Порошенко ініціює збільшення чисельності Збройних сил України до 250 тисяч. Про це йдеться у законопроекті № 2269 "Про чисельність Збройних сил Україн", текст якого розміщений на офіційному сайті Верховної Ради.

Законопроект пропонує затвердити чисельність Збройних сил України у кількості, яка не перевищує 250 тис. осіб, у тому числі 204 тис військовослужбовців.

"При цьому законопроектом передбачено, що в особливий період чисельність Збройних сил України збільшуватиметься на кількість особового складу, призваного на військову службу на виконання указів Президента України про мобілізацію, затверджених законами України", – йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, станом на грудень 2014 року, за даними Міноборони,  чисельність армії становила близько 232 тисяч військових.

Згодом, в січні 2015 року уряд попросив Верховну Раду збільшити загальну чисельність Збройних сил на 68 тис. осіб до 250 тисяч. Тоді прем'єр Яценюк зазначив, що з цієї кількості 204 тис. людей будуть військовослужбовцями. Він додав, що така чисельність вже забезпечена фінансово урядом.