Президент Вірменії заявляє, що його країна не хоче війни, але готова – якщо змусять

Акценти
2 Вересня 2012, 17:32

Президент Вірменії також назвав «жахливою подією» звільнення на волю і героїзацію в Азербайджані офіцера, який убив вірменина та був засуджений до довічного ув’язнення в Угорщині, але переданий до Азербайджану для відбування там подальшого покарання.

Як повідомлялось, влада Азербайджану 1 вересня підвищила у званні офіцера, засудженого в Угорщині до довічного ув’язнення за вбивство вірменина. Після прибуття на батьківщину для відбування покарання, засудженого лейтенанта Раміля Сафарова помилували, а міністр оборони Азербайджану присвоїв йому звання майора.

Вірменія призупила дипломатичні відносини з Угорщиною – після того, як Будапешт видав Азербайджану Раміля Сафарова.

«Вірменський народ не пробачить цього», – заявив президент Вірменії Серж Сарґсян на екстреній нараді зі співробітниками акредитованих в країні диппредставництв.

У 2006 році Сафаров був засуджений угорським судом до довічного ув'язнення з можливістю умовно-дострокового звільнення не раніше як через 30 років. За словами самого Сафарова, він вирішив убити вірменського військовослужбовця Гургена Маркаряна через те, що той нібито неодноразово прилюдно ображав азербайджанський народ і його патріотичні почуття.

Сафаров і Маркарян були слухачами курсів англійської мови, організованих Університетом національної оборони Угорщини в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру».

Відносини Вірменії й Азербайджану напружені історично. Останніми десятиліттями ця напруженість особливо висока через проблему Нагірного Карабаху.

Внаслідок війни за Нагірний Карабах на початку 1990-х років, Азербайджан втратив контроль над більшою частиною цього регіону і ще над значною частиною своєї території поза ним.

У конфлікті загинули близько 30 тисяч людей. Вірменія й Азербайджан досі не вирішили цей конфлікт.

Позначки:
89