Президент відповів на петицію про посилення покарання за хабарництво

8 Жовтня 2015, 12:13

Президент України Петро Порошенко відповів на петицію про збільшення міри покарання державних службовців за хабарництво. Відповідь опублікована на офіційному сайті для розміщення електронних петицій.

У відповіді йдеться, що, згідно з чинним законодавством України кримінальна відповідальність за вказаний злочин передбачена статтею 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» Кримінального кодексу України. Санкція зазначеної статті передбачає міру покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

"На сьогодні згідно з чинним кримінальним законодавством України максимальний строк позбавлення волі становить до п'ятнадцяти років за особливо тяжкий злочин, у тому числі поєднаний з умисним позбавленням життя людини. Внесення зміни лише до однієї статті Кримінального кодексу України щодо посилення міри покарання державним службовцям до двадцяти років позбавлення волі може не відповідати тяжкості кримінального правопорушення порівняно з іншими злочинами, передбаченими кримінальним законодавством України", – відповів Порошенко.

Він наголосив, що на рівень хабарництва більше впливає не суворість, а невідворотність покарання, тому пріоритетом є проведення судової реформи.

"З огляду на викладене зазначене питання не можна розглядати окремо без комплексного підходу до змін у діюче кримінальне законодавство", – йдеться у відповіді.

Ця електронна петиція була розміщена 29 серпня. На даний момент її підписали майже 30 000 українців.

Нагадаємо, відповідно до порядку на розгляд глави держави буде подаватися електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня опублікування.

Також нагадаємо, Порошенко відповів на п'ять електронних петицій.