Президент відповів на електронну петицію про голосування в Раді за відбитками пальців

28 Вересня 2015, 15:04

Президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію громадянина Олексія Кондратьєва щодо впровадження у Верховній Раді України електронної системи голосування з відбитком пальців. Відповідь опублікована на сайті глави держави.

За словами президента, про стурбованість суспільства порушеною проблемою та необхідністю її розв'язання свідчить те, що на підтримку вказаної петиції упродовж 19 днів проголосувало 29 тисяч 825 осіб.

У зв’язку з цим Порошенко висловив вдячність за активну громадянську позицію.

Читайте також: в АП розповіли, з якими питаннями найчастіше звертаються до Порошенка в електронних петиціях.

«Відповідно до статті 84 Конституції України голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто. Зазначена конституційна вимога передусім зумовлена представницькою природою парламенту, який покликаний відображати волю й інтереси народу України через принципову політичну позицію кожного окремого депутата. Саме тому її реалізація в правовій демократичній державі є важливою умовою забезпечення високого авторитету законодавчого органу, підвищення рівня довіри суспільства до влади та позиціонування України як держави, що впевнено стала на шлях утвердження європейських цінностей», – підкреслив президент.

Порошенко підтримав необхідність невідкладного вирішення порушеної в електронній петиції проблеми забезпечення особистого голосування народними депутатами України.

«Водночас запропонований Вами шлях розв'язання питання через «електронну систему голосування з відбитком пальців» пов'язаний із необхідністю вирішення низки питань юридичного, матеріально-технічного, фінансового характеру тощо. Крім того, особисте голосування народних депутатів України може бути забезпечено й іншими шляхами, що потребує комплексного підходу», – наголосив глава держави.

Він зауважив, що сьогодні на розгляді у Верховній Раді України перебуває ряд проектів законів України, положення яких спрямовані на встановлення кримінальної відповідальності за неперсональне голосування народних депутатів України, накладення стягнень, обмеження виплат, а також обов'язкове застосування сенсорної клавіші під час голосування тощо.

«Оскільки питання організації та порядку діяльності парламенту віднесено до повноважень Верховної Ради України, беручи до уваги те, що в парламенті України спільно з Європейським парламентом розпочато технічну місію, спрямовану на підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України, я офіційним листом звернувся до Голови Верховної Ради України з проханням: для вивчення питання можливості, доцільності та ефективності впровадження електронної системи підрахунку голосів, що працюватиме методом ідентифікації відбитків пальців, створити на базі Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України робочу групу, до складу якої запросити представників Міністерства фінансів України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Інституту проблем математичних машин і систем Національної академії наук України, а також відповідних фахівців Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України тощо; 
з метою обговорення напрацьованих робочою групою пропозицій, детального вивчення інших можливих шляхів вирішення проблеми забезпечення особистого голосування народних депутатів України провести в Комітеті з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України слухання на тему: "Шляхи забезпечення особистого голосування у Верховній Раді України", для участі в яких запросити Вас як автора електронної петиції», – написав президент.

Як повідомлялося, 24 вересня президент відповів на три електронні петиції.

Нагадаємо, 24 липня Порошенко підписав закон про дозвіл українцям підписувати електронні петиції і відправляти звернення.