Українські видавці та учасники книжкового ринку звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом підписати ухвалений Верховною Радою ще 19 червня законопроект про заборону ввезення і розповсюдження в Україні книжкової продукції з РФ, Білорусі та окупованих територій. Відповідне відкрите звернення поширюють у соцмережах та на офіційних сторінках книжкових торговельних мереж і видавництв.
Документ надійшов на підпис Володимиру Зеленському ще 20 червня і за законом він мав 15 днів, щоб відреагувати на нього: підписати чи ветувати. Однак станом на 18 липня цього досі не відбулося.
«Закликаємо Вас, шановний пане Президенте, підтримати прагнення українського суспільства, одностайне рішення Верховної Ради, рекомендацію Кабінету Міністрів і відповідно до вимог Конституції України підписати Закон України № 2309-IX», – йдеться у зверненні за підписом керівників видавництв «Фоліо», «Лабораторія», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Віват», «ВСЛ» та мереж «Книгарня «Є» і Yakaboo.ua.
Автори зазначають, що ухвалений документ дозволяє не лише перекрити ввезення видавничої продукції з Росії і Білорусі, а й припинити поширення вже ввезених із Росії книг, «створити надійний заслін на шляху пропагандистської антиукраїнської літератури з будь-якої держави, а також видання і поширення творів громадян-держави агресора».
Це стосується саме громадян Російської Федерації, а не давніших творів російської літератури.
«Всупереч твердженням російської пропаганди, ухвалений Закон не обмежує видання і розповсюдження в Україні книжок з оригінальними творами російською чи будь-якою іншою мовою. Водночас перекладна література видаватиметься і розповсюджуватиметься в перекладі саме українською мовою, або ж будь-якою з мов ЄС чи корінних народів України. Ця норма ухваленого Закону надзвичайно важлива для нейтралізації спроб Росії захопити український книжковий ринок зсередини, заповнивши його через свої проксі-видавництва російськими перекладами зарубіжної літератури», – йдеться у тексті.
Український Тиждень послідовно підтримував обмеження продукції російського книговидання на українському ринку та підтримку українських видавців. Більше про це ви можете почитати у нас на сайті.